Duży brzuch.

14 odpowiedzi
Witam
mam 25 lat i jestem kobieta. Co do dolegliwości to 2 lata temu urodziłam dziecko. Moim problemem jest brzuch, który wygląda jakbym była w 5 miesiącu ciąży. Tylko rano wygląda w miare normalnie aczkolwiek też jest okrągły. Ćwiczę regularnie od roku i jem zdrowo. Od 3 tyg staram się baaardzo przestrzegać tylko 5 posiłków. I niestety nic się nie zmienia. Co to może być? Skóra nie jest wisząca, wątpię, że to aż taki problematyczny tłuszcz.
Badań jako tako na podłożu tego problemu nie miałam ponieważ nie wiem zupełnie gdzie się z tym udać.

Dodam że ważę 54kg przy wzroście 167cm tak więć gruba nie jestem.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Zajmuję się chirurgią stomatologiczną więc nie pomogę. Pozdrawiam

Witam, trudno postawić diagnozę nie widząc Pani i nie badając. Powinna udać się Pani do gabinetu chirurgicznego.
Pozdrawiam M.Garbień
Dzień dobry. Problemy, o których Pani pisze są związane najprawdopodobniej z wiotkością skóry po ciąży i być może z nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Komórki tkanki tłuszczowej o okolicach brzucha, bryczesów, wewnętrznej strony ud lub tzw boczków nie reagują na sygnały biochemiczne ustroju, bo receptory w tych komórkach znajdują się po stronie wewnętrznej błony komórkowej. Są to zapasy energetyczne na wypadek głodu i ciąży lub głodu i karmienia. Wtedy pod wpływem zmienionej gry hormonalnej receptory przesuwają się na powierzchnię zewnętrzna i możliwe jest spalanie tego tłuszczu. W obu przypadkach możliwa jest korekcja tych defektów. Pozdrawiam Janusz Kmiecik
Trudno odpowiedzieć na takie pytanie bez badania pacjenta.
Prawdopodobnie doszło u Pani do poporodowej relaksacji mięśni brzucha w wyniku ich nadmiernego rozciagniecia przez powiększoną macicę podczas ciaży. jesli nie ma współistniejacej przepukliny brzusznej to należy wykonywać regularnie ćwiczenia poprawiajace budowę m.prostych brzucha - proponuję uzyskać poradę fizjoterapeuty lub lekarza rehabilitacji medycznej. Jesli jest przepuklina brzuszna - konieczne badanie przez chirurga i kwalifikacja do zabiegu operacyjnego.
Witam, proszę udać się do gastrologa lub do chirurga zajmującego się schorzeniami przewodu pokarmowego. Pozdrawiam.
Szanowna Pani,
zapraszam na konsultację.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz
Szanowna Pani. Należy Panią zbadać klinicznie, osłuchać i zbadać palpacyjnie brzuch. Na podstawie takiego badania można zlecić badania dodatkowe, aby postawić prawidłowe rozpoznanie. Pozdrawiam.
Nie jestem w stanie pomóc na odległość. Sugeruję konsultację chirurgiczną, ew. konsultację chirurga plastycznego. Pozdrawiam!
Witam,
to może być problme z rozstępem mięśni prostych. Taki defekt można skorygować operacyjnie.
Pozdrawia i zapraszam na konsultację.
Marcin Migaczewski
Okrągły brzuch to może byćsubiektywna Pani ocena a obiektywnie być może nie ma żadnego problemu.Proponuję badanie ginekologiczne celem wykluczenia mięsniaków macicy,usg jamy brzusznej celem wylkuczenia torbieli brzusznej a jeżeli będzie w porządku zasięgnąć rady chirurga plastyka.Być może wiotkość mięśni prostych brzucha po porodzie i ich rozejście się na boki.Jeżeli tak jest to ćwiczenie nic nie da tutaj potrzebna chirurgia plastyczna.Powodzenia.
Dzień dobry!
Witam!

Czasami w następstwie ciąży oraz porodu dochodzi do osłabienia struktur tworzących powłoki jamy brzusznej. W bardziej nasilonych przypadkach występuje całkowite rozejście miejsca przyczepu mięśnia prostego brzucha. Aby dokładnie sprecyzować charakter Pani dolegliwości niezbędna jest ocena palpacyjna oraz ultrasonograficzna jamy brzusznej. Możliwości terapeutyczne tego typu zaburzeń polegają na chirurgicznym zaopatrzeniu ubytku z wszczepieniem siatki przepuklinowej.

Pozdrawiam serdecznie
Z poważaniem
Bartosz Cybułka
Ma Pani niski wskaźnik wagowo wzrostowy BMI. Nie wskazuje to na otyłość. Myślę, że powinna się Pani porozumieć z chirurgiem plastycznym gdyż najbardziej prawdopodobne, że opisane przez Panią zmiany to jednak rozciągnięta skóra.
Witam. Trzeba by zrobić USG powłok, czy przypadkiem nie ma Pani rozejścia mięśni prostych brzucha :). Pozdrawiam.