Drętwienie zdrowej nogi przy zakrzepicy żył głębokich

6 odpowiedzi
Mam zakrzepicę żył głębokich (żyły strzałkowe podudzia) w lewej nodze. Czy drętwienie prawej nogi ("mrówki" w stopie), gdy za długo siedzę z nogą w dół (zdrową) jest normalne?
Może to być zjawisko normalne zwłaszcza gdy obrzęk kończyny jest bardzo duży i uciska również nerwy znajdujace się na podudziu. Może tez być wynikiem ucisku nerwów powyżej a wic nawet w odcinku krzyzowo-lędzwiowym, ale tu z uwagi na objawy stawiałabym na tą pierwszą diagnoze

To należy zbadać. Konsultacja angiologiczna wskazana
Pewnie oszczędzając chorą kończynę przeciążył Pan zdrową. Poza tym sprawdziłbym kręgosłup.
Witam
Taki objaw może wskazywać na zupełnie inną patologię. Proponuję odwiedzić neurologa.
Pozdrawiam
Witam, najlepiej zgłosić sie na konsultację do neurologa. Nie ma to związku z zakrzepicą żył w nodze przeciwnej. Jednak długotrwałe siedzenie przy zakrzepicy żył kończyn dolnych nie jest wskazane. Pozdrawiam
Drętwienie najprawdopodobniej nie jest związane z zakrzepicą. Warto poszukać przyczyn ortopedycznych.