Drętwienie palców lewej ręki

1 odpowiedzi
W październiku byłem kilka razy na siłowni i widocznie nadwyrężyłem rękę, bo pojawiło się w niej drętwienie małego palca i części serdecznego, potem także kciuka i części przedramienia od strony wewnętrznej (od strony kciuka). Na RTG kręgosłupa szyjnego wyszło niewielkie skrzywienie, po 2 miesiącach (kiedy dolegliwości już ustępowały) na USG łokcia ortopeda niczego złego nie zauważył i powiedział, że po wysiłku czasem nadwyręży się okolice nerwu i tyle to przechodzi.
Ostatnio (maj) zacząłem trochę pływać i po 3 wizytach na basenie dolegliwości wróciły, dokładnie takie same i w tych samych miejscach. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale dość niepokojące.
Co robić?
Proszę wykonać badanie EMG/ENG nerwów czuciowych i ruchowych tej kończyny, tzw " przewodnictwo nerwowe", zobrazuje miejsce uszkodzenia/ucisku nerwu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.