Dorosły niechciany biseksualizm

4 odpowiedzi
Uważam się za heteroseksualistę ,od czasu do czasu miewam fantazje erotyczne z mężczyznami lub kobietami trans lub rozmawiam na czacie z mężczyznami o tematyce erotycznej bardzo mnie to podnieca i mam silną erekcję czy jestem homoseksualistą lub biseksualistą wstydzę się tych zachowań i w świecie realnym nie wydaje mi się abym się odważył na takie kontakty, jak się wyzbyć takich zachowań i skupić tylko na kobietach
Dzień dobry.
Przepraszam, że musiał Pan czekać prawie tydzień na odpowiedz na to pytanie.
Silne podniecenie pojawiające się w trakcie erotycznych rozmów z mężczyznami lub kobietami transseksualnymi nie prowadzą do prostej odpowiedzi w stylu – tak, jest Pan osobą homoseksualną lub biseksualną.
Nie napisał Pan nic o swoim wieku i wcześniejszych doświadczeniach seksualnych, o tym jak układa się Panu życie erotyczne, czy jest Pan w jakimś stałym związku, jeżeli nie to jak często zmienia pan Partnerki itp.
Odpowiedź na tego typu pytania są równie ważne w szukaniu odpowiedzi na nurtujące Pana pytanie.
Mnie jako psychologa i seksuologa zaniepokoiła informacja o tym, że jeżeli jednak okazało by się, że Pana preferencje kierują się w stronę kontaktów z mężczyznami byłoby to być może dla Pana trudne do zaakceptowania.
Danuta Wieczorkiewicz

Witam. Według aktualnej wiedzy i standardów pracy seksuologicznej, nie istnieją żadne sposoby zmiany swojej orientacji. Jest to coś z czym się rodzimy i jest niezależne od naszej woli. Jakakolwiek praca terapeutyczna powinna polegać na jej akceptacji. Nie istnieją żadne badania potwierdzające skuteczność tak zwanych terapii reparatywnych, zmieniających orientację, a ich stosowanie przez terapeutów jest niezgodne z nauką. Z tego krótkiego opisu nie można stwierdzić jaką ma Pan orientację seksualną, potrzebny jest wywiad seksuologiczny. Homo i biseksualizm nie jest zaburzeniem, dysfunkcją ani chorobą a doznawanie wstydu lub cierpienia wynika z braku tolerancji i akceptacji społecznej.
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Z Pańskiego opisu problemu trudno odpowiedzieć na pytanie czy jest Pan homoseksualistą czy osobą biseksualną.Jasne jest natomiast ,że odczuwa Pan wstyd z powodu swoich zachowań i zgłasza Pan chęć ich kontroli. Fantazje erotyczne, rozmowy o tematyce erotycznej odbywające się między osobami tej samej czy przeciwnej płci , pojawiające się podniecenie nie definiują orientacji seksualnej. Ludzie wchodzą w relacje homoseksualne czy biseksualne z różnych motywów-ze względu na poszukiwanie nowych doznań, poznawanie granic własnej seksualności , ulegają fascynacji np wskutek rozczarowań w dotychczasowym związku heteroseksualnym czy ze zwykłej ciekawości. Takie kontakty mogą sprawiać przyjemność , wywoływać podniecenie co nie oznacza jednak, że stanie się to trwały styl życia. Dla określenia kogoś jako osoby biseksualnej istotne jest , aby orientacja homo i hetero były mniej więcej równie silne chociaż nie zawsze się jednocześnie przejawiające.
Przy określaniu orientacji Istotna jest trwałość zainteresowanie seksualnego. Orientacja seksualna tak naprawdę ujawnia się w okresie dojrzewania a można ją określić po osiągnięciu dojrzałości psychoseksualnej tj w wieku 20-25 lat. Nie wiadomo w jakim Pan jest wieku i jak do tej pory przebiegały kontakty seksualne.Fantazjowanie ,czatowanie nie przesądza o wew, psychicznym nastawieniu na określoną płeć. Nawet jeśli odczuwa się pociąg seksualny do obydwu płci to nic nie stoi na przeszkodzie by w przyszłości podejmować kontakty z kobietami. Ma się wpływ na rodzaj podejmowanych zachowań seksualnych. Proszę niczego nie wyrokować na temat swojej orientacji, zachęcam aby udać się do seksuologa psychoterapeuty celem pomocy w radzeniu sobie z wstydem, rozumienia siebie,akceptacji siebie czy uczenia się świadomej kontroli podejmowanej aktywności seksualnej.Wyłącznie od Pana zależy jaki rodzaj zachowań seksualnych będzie Pan wybierał.
Pana niepokój związany z seksualnością najlepiej spróbować rozwiać w kontakcie z doświadczonym seksuologiem-psychologiem. Otrzymał już Pan kilka wyczerpujących naświetleń na tym Portalu.
Mam nadzieję, że spotkania z seksuologiem pozwolą na uporządkowanie sfery intymności zarówno w sferze fantazji i myśli, jak i zachowań.
Fantazje ludzie miewają bardzo różne, jednak od człowieka zależy, czy je wzmacnia, czy nie.
Wstydzenie się określonych zachowań świadczy o braku pełnej kontroli nad nimi, a to już jest ważnym problemem.
Zachęcam do poszukania dobrego seksuologa-psychologa w pobliżu miejsca zamieszkania, będzie to rozwiązanie dużo lepsze, niż wciągające emocjonalnie czaty...
(Pisząc post do Portalu warto podawać wiek.)
Ważne jest poznanie i uporządkowanie swej intymności i zaakceptowanie swej seksualności. Zawsze trzeba jednak pamiętać, że ta sfera zachowań nie może wymykać się kontroli. Odpowiadamy za nasze zachowania seksualne.
Mam nadzieję, że kontakty z terapeutą pozwolą Panu zaakceptować siebie i ułożyć dobrze życie osobiste.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. marzec 2017.