Dobry wieczór, nie wiem czy to miejsce do tego pytania Alee mam ten sam problem już któryś raz......

2 odpowiedzi
Dobry wieczór, nie wiem czy to miejsce do tego pytania Alee mam ten sam problem już któryś raz...... Nie wiem czy to zemną jest problem czy może z nimi....
Mam przyjaciela tak naprawdę prawie chłopaka iii on mnie kocha ja go i widać że mu zależy mieszkamy trochę daleko Alee to nie problem tylko że on prosi mnie o nagie zdjęcia a ja ich wysyłać nie chce prosił bardzo długi czas codziennie mówiąc że ma takie potrzeby i powinnam je zaspokoić itp II on powiedział że jak ja nie chcę zaspokoić jego potrzeb to poszuka grupek i będzie patrzał na inne dziewczyny i że jest chłopakiem wiec popatrzeć musi a jak zaczęłam mówić co o tym myślę zaczął się śmiać mówiąc że jestem śmieszna jak się denerwuje ja jestem osobą bardzo nie ufną która nie toleruje czegoś takiego nie nie chciała bym się dzielić z jakąś inną swoim chłopakiem chce stałego związku i chce być tą jedyną chce chłopaka który nie będzie myślał o innych nie mam problemu żeby pokazać się nago przy nim tylko po prostu nie chce wysłać tych zdjęć wiem że chłopak już taki jest może nie każdy ale większość tylko ja tego po prostu nie potrafię zrozumieć

Czy to zemną problem i to ja powinnam się zmienić??
Witam Panią,
Po pierwsze proszę pamiętać o jednej zasadzie. "W internecie NIC nie ginie". Materiał wysłany pozostaje w nim cały czas. Odbiorców może być dużo więcej niż jedna osoba.

Pozwolę sobie skomentować część Pani wypowiedzi:
"(...)że ma takie potrzeby i powinnam je zaspokoić itp" -

To nie tak. Albo ja chce zaspokoić je, albo nie. Albo w taki, albo w inny sposób. Rozumiem, że dla Pani nie jest opcją do zaakceptowania wysyłanie swoich nagich zdjęć - ponieważ jest Pani wobec tego sceptyczna. I okey, ma Pani do tego prawo! Nie chce Pani wysyłać swojej nagości.

I teraz proszę przyjrzeć się jak reaguje na to Pani Chłopak? - ("to poszuka grupek i będzie patrzał na inne dziewczyny i że jest chłopakiem wiec popatrzeć musi a jak zaczęłam mówić co o tym myślę zaczął się śmiać mówiąc że jestem śmieszna jak się denerwuje")
Niestety to jest świadectwo manipulacji - "jeżeli nie dostanę czegoś, to pójdę gdzie indziej". Przykład zachowania, które ma wywołać w Pani poczucie winy i spowodować, żeby Pani uległa.

Z tego co Pani opisuje, oczekuje Pani czegoś innego od związku, od swojego Partnera. Proszę zastanowić się czy Pani Partner to właśnie Pani daje?
Czy jeżeli stawia Pani granicę zachowania swojej intymności, nagości tylko do momentów sam na sam, to jest to złe i niewłaściwe? To jest Pani potrzeba. Jeżeli ją Pani naruszy - może to nieść dalsze konsekwencje (przede wszystkim emocjonalne).

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

Dzień dobry,

W opisanej przez Panią sytuacji nie znajduję nic, co by świadczyło, że "coś z Panią jest nie tak". To, że nie chce Pani wysyłać swoich nagich zdjęć chłopakowi mieści się jak najbardziej w normie. Nie ma w tym nic niewłaściwego.

Czy z Pani chłopakiem jest coś nie tak? Trudno jednoznacznie powiedzieć.
Jak słusznie (w sensie, że się z Nią zgadzam) napisała wcześniej Pani Karolina Pani chłopak przejawia zachowania manipulacyjne. Czy coś w tym jest nie tak? Trudno orzec - zależy na ile jest tego świadomy i na ile jest skłonny to przyznać i zmienić (jeśli robi to celowo i nie będzie skłonny tych zachowań zmieniać to jest to niepokojący sygnał).

Sugerowałbym:
1) najpierw zastanowić się dlaczego Pani tych zdjęć nie wysyła; co Pani blokuje, następnie jak się Pani czuje z jego manipulacyjnym zachowaniami oraz czego Pani oczekujesz
2) porozmawiać z Chłopakiem i asertywnie mu powiedzieć, że nie będzie Pani wysyłać tych zdjęć, bo..., gdy on mówi, że poogląda sobie gdzie indziej lub że Pani powinna zaspokajać jego potrzeby tak jak on chce to jak się Pani z tym czuje i jakie Pani ma względem niego oczekiwania względem tej sytuacji oraz na co się Pani może zgodzić jeśli chodzi o sferę erotyczną ("nagich zdjęć Ci nie wyślę, ale chętnie zrobię...")

Jeśli takie rozmowy dadzą pozytywny efekt to super, a Pani Chłopak okaże się dobrym materiałem na Partnera Życiowego. Jeśli zaś nic się nie zmieni, nadal będzie Panią wyśmiewał i nie będzie traktował poważnie i z szacunkiem Pani potrzeb to rozważyłbym czy to jest faktycznie relacja, w której chce Pani długoterminowo być.

Pozdrawiam i powodzenia :)