dobór szkieł z krótkowzrocznością i astygmatyzmem

1 odpowiedzi
mam 21l.od2lat cierpię na Zespół suchego oka.Wykluczone choroby współistniejące ,zatyczki.stymulacja gruczołów.Używam evotirs i cationorm na zmianę Bywają gorsze i lepsze dni.Kontroluję rogówkę.,Niestety od 1,5 r próbuję dobrać szkła korekcyjne Moja wada wzroku to: -3 i -3,5 plus astygmatyzm.Próba zmiany szkieł korekcyjnych to widzenie w 3-wymiarze." wpadanie" w dół, problemy z patrzeniem w dół.Nie ma tego w soczewkach, które zakładam sporadycznie ze wzg na ZSO Zrobiłam badanie na stożek rogówki- brak stożka rogówki.Co jeszcze powinnam wykonać by dobrać szkła.które domaga się moje szczególnie prawe oko.Podobnie odczuwam gdy zakładam okulary p.słoneczne z obecną wadą jak wyżej.Nic nie dzieje się w starych oprawkach i z wadą jak wyżej.Co jeszcze powinnnam zrobić by sobie pomóc bo jużZso jest dla mnie wystarczającym i uciążliwym problemem.
Trzeba wykonać badanie refrakcji z cylindrem skrzyzowanym lub na foropterze, zweryfikować parametry soczewek kontaktowych, w tym promień krzywizny, materiał z których jest wykonana soczewka - istnieją soczewki dla ZSO. Określić jakie jest czas przerwania filmu łzowego- ewentualnie zmodyfikować leczenie ZSO.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.