Do jakiego specjalisty?

7 odpowiedzi
2 dni po skończonym okresie wystąpiło krawienie i bardzo silne kłucie w podbrzuszu,biegunka. Na drugi dzien ustało krwawienie i ból nie był już taki mocny, jednak utrzymuje się cały czas. Dodatkowo pojawił się ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Do jakiego specjalisty się z tym udać? Do ginekologa? O czym mogą świadczyć takie objawy?
Witam. Proponuję konsultację u ginekologa w pierwszej kolejności. Pozdrawiam.

Jeśli opisuje Pani BARDZO SILNY BÓL (pomimo leków p-bólowych i rozkurczowych), to wg mnie nie należy tego ignorować i pierwszym miejscem gdzie powinna się Pani udać jest Izba Przyjęć Szpitala.
Oczywiście Ginekolog może mieć udział w postępowaniu wyjaśniającym przyczyn tu dolegliwości.
Pierwsze badanie (jeśli pacjentka wspołżyje), to m.in. badanie b-hcg i wykluczenie ciąży; a także morfologia i CRP - ocena stanu zapalnego. Dodatkowo USG - to obecnie złoty standard w ocenie ginekologicznej.
Dalsza diagnostyka różnicowa jest zależna od wyników badań; a udział w niej może mieć również chirurg, gastrolog, urolog..
Mam nadzieję, że dolegliwości zostały wyjaśnione i miały charakter epizodyczny. Życzę zdrowia!
DK
Niestety konieczna wizyta i badanie ginekologiczne . Czy potem inny specjalista to wykaże badanie . Reszta to dywagacje . Pozdrawiam !
ginekolog powinien zbadac a pozniej moze gastroenterolog
Witam,

bez badania ginekologicznego i wykonania USG nie jestem w stanie odpowiedzieć co może być przyczyną.
Jeżeli wystąpiło krwawienie z dróg rodnych, to najlepszym specjalistą będzie ginekolog.
Proszę udać się do ginekologa.
proszę udać się do ginekologa, pozdrawiam