Do jakiego lekarza zgłosić się po poradę w sprawie problemu z przełykaniem (możliwe dysfagii) u wcze

3 odpowiedzi
Do jakiego lekarza zgłosić się po poradę w sprawie problemu z przełykaniem (możliwe dysfagii) u wcześniaka i ciągłym napinaniem górnych mięśni? Powodem cesarki była zagrażająca zamartwica oraz tachykardia płodu. Na pępowinie węzeł prawdziwy. Noworodek został początkowo zdiagnozowany z niewydolnością oddechową i oddycha za pomocą respiratora. Trzy razy był odłączany od respiratora i po dwóch miesiącach dopiero stwierdzono, że to może nie być problem płuc, a duszenia się własną śliną z powodu porażenia mięśni. Dziecko porusza kończynami i jest sprawne, problemem są spięcia ciała. Noworodek jest karmiony mlekiem matki przez sondę i ma obecnie dwa miesiące, urodził się miesiąc przed terminem. Nie wiemy do kogo zgłosić się o pomoc zwłaszcza, że nie możemy udać się do specjalisty z racji dalszego pobytu dziecka w szpitalu i niemożliwością odłączenia go od respiratora.
Dzień dobry, wszelkie wizyty lekarskie są możliwe po wyjściu ze szpitala.Na oddziale intensywnej terapii wcześniak jest objęty opieką specjalistyczną.W zespole takim porady dotyczącej ssania i przełykania udziela neurologopeda-jeśli jest na oddziale.

Najpierw konsultacja z logopedą/neurologopedą on ewentualnie pokieruje dalej lub zaplanuje procedurę dianostyczno-terapeutyczną. Jeżeli dziecko jest na respiratorze tu pole do popisu ma logopeda z laryngologiem.
Dzień dobry, w chwili obecnej dziecko jak jest na oddziale neonatologii / noworodkowym , jest pod dobra opieka lekarzy neonatologicznych . Najważniejsze jest ustabilizowanie zdrowotne dziecka ( ponieważ w obecnej sytuacji to dziecko walczy o życie i lekarze tez) dopiero jak dziecko wyjdzie z oddziału noworodkowego można mówić o terapii połykania. Polecam dr. MIRĘ RZADZKĄ Z ZIELONEJ GORY OD LAT ZAJMUJE SIE MALUSZKAMI , prowadzi wykłady na uniwersytecie Uz dotyczące tej problematyki. Uczy studentów logopedii i neurologopedi .