Dlaczego osiągam słabą erekcję lub jej brak podczas zbliżeń z kobietami?

7 odpowiedzi
Witam, chciałem uzyskać od Pani odpowiedź ,ponieważ wydaje mi się, że mam problemy z erekcją i przedwczesnym wytryskiem. Mam 27 lat i tylko trzy razy uprawiałem seks za każdym razem z inną partnerką, lecz nigdy nie miałem nikogo na stałe. To trzecie zbliżenie odbyło się 1,5 roku pózniej. Także jak Pani widzi dla mnie młodego mężczyzny jest to bardzo rzadko. Gdy dochodziło do zbliżenia miałem słabą erekcję jak i również jej brak.Dodam że erekcje nocne,poranne,podczas masturbacji i filmów porno są prawidłowe lecz jak się masturbuje to szybko osiągam orgazm, tak jak podczas zbliżeń.Postanowiłem przestać oglądać filmy porno oraz również ograniczyć masturbację. Zacząłem brać na przedwczesny wytrysk Climax Control - przez trzynaście dni stosowałem go wg zaleceń producenta i mała poprawa jest, czyli działa. Ale czy ten lek jest bezpieczny? O ile dobrze pamiętam przed braniem leku podczas wytrysku nie czułem żadnego bólu, a gdy zacząłem go stosować to tak jakby się mały ból pojawił. Wyczytałem w internecie, że przez leki bez recepty jak i na receptę może się tak dziać z tym bólem i jak zacząłem się domyślać, że mam problemy z erekcją to przestałem je brać. Może te erekcje i przedwczesny wytrysk mają podłoże nerwicowe, może jest to przez stres lub przez brak seksu? Bardzo proszę o pomoc.
Najpierw prosze zgłosić sie do lekarza który wypisał receptę lub do urologa, lekarza seksuologa. Jeżeli oni nie znajda przyczyn wówczas możemy mowić o podłożu psychogennym.

Witam. Problemy z erekcją i relacjami seksualnymi z kobietami mogą mieć tło psychogenne. Konieczna jest jednak konsultacja indywidualna w celu pozyskania szerszych informacji o Pana stanie zdrowia. Nie jestem seksuologiem, ale jeśli chciałby Pan skorzystać z pomocy terapeutycznej to zapraszam serdecznie.
Szanowny Panie, mówi Pan o problemie dotyczącym słabych erekcji i wczesnego wytrysku zastanawiając się jak mniemam czy jest bardziej prawdopodobne, iż powód tego jest fizjologiczny czy psychologiczny. Jak duża cześć mężczyzn borykających się z problemami sfery seksualnej próbuje Pan (jak mniemam) na własną rękę radzić sobie z tymi dolegliwościami, np. po przez stosowanie popularnych suplementów diety (bo specyfik, który Pan stosuje nie jest lekiem, a właśnie suplementem diety; nie ma więc właściwości leczniczych w sensie medycznym). Zaburzenia dotyczące sfery seksualnej są szczególnie trudne do zaakceptowania dla mężczyzn (tym bardziej młodych) i powodują poczucie wstydu, co z kolei zniechęca do opowiedzenia o tym problemie - czyli wizyty u lekarza lub psychoterapeuty.
W opisywanej przez Pana sytuacji widać, iż Pana ciało jest zdolne do erekcji, co raczej wyklucza podłoże fizjologiczne; choć na pewno uzyska Pan większą pewność konsultując się ze specjalistą. Problemy z erekcją są natomiast częste u osób mało doświadczonych i niepewnych siebie w kontakcie seksualnym z powodu chociażby lęku przed oceną - "czy będę dobry?".
Dla Pana wiedzy warto zaznaczyć, iż seksuologiem może być zarówno lekarz (specjalizujący się w fizjologicznych uwarunkowaniach zaburzeń seksualnych) jak i psycholog/psychoterapeuta (specjalizujący się w psychicznych uwarunkowaniach tychże zaburzeń). Któregokolwiek Pan odwiedzi, może on pokierować Pana precyzyjniej w radzeniu sobie z problemem i szukania rozwiązania.
Zdecydowanie zniechęcam natomiast Pana do próbowania różnych leków i suplementów "na własną rękę", bez konsultacji z lekarzem, gdyż może to Panu po prostu zaszkodzić.
Specjaliści seksuolodzy (lekarze, psycholodzy) są osobami, które rozumieją wstyd i trudności z jakimi mierzą się ich pacjenci i starają się ułatwić ten trudny dla pacjenta moment.
Witam Pana,
Stres i napięcie mają duży wpływ na życie seksualne i erekcję. W opisywanej sytuacji wygląda na to, że to właśnie podwyższone napięcie jest odpowiedzialne za zaburzenia erekcji. Polecam wizytę u psychoterapeuty który jest jednocześnie seksuologiem.
Pozdrawiam,
Agnieszka Złotowska
Dzień dobry, polecam udanie się na konsultację seksuologiczną. Niestety nie specjalizuję się w tej materii. Pozdrawiam serdecznie, Adam Elżanowski
Muszę przekierować Pana do seksuologa, to nie jest moja specjalizacja.
Dzień dobry,
Przyczyn zaburzeń erekcji jak i przedwczesnego wytrysku może być wiele. Dopiero po wykonaniu kompleksowych wyników i wykluczenia przyczyn organicznych bądź mieszanych można stwierdzić, ze przyczyny są psychogenne. Niewłaściwe nawyki masturbacyjne mogą być jedną z przyczyn przedwczesnego wytrysku u Pana. Polecam konsultację seksuologiczną. Samodzielna diagnoza wspomagana farmakologicznymi środkami bez recepty przyniesie więcej szkody niż pozytywnych efektów.