Differin i balsam cicalfate B5

6 odpowiedzi
Witam, czy po 30 minutach od posmarowania Differinem można nałożyć balsam łagodzący cicalfate B5? Chciałbym się upewnić, że balsam ten nie zneutralizuje w jakiś znaczący sposób Differinu.
Proszę stosować Differin na noc a cicalfate dopiero rano.

Szanowny Panie

Cicalfate jest preparatem obojętnym, przyspieszającym gojenie i regenerację skóry. Zastanawiam się jednak nad celowością łączenia dwóch wspomnianych przez Pana preparatów. Jeśli skóra jest mocno wysuszona w trakcie leczenia lekiem Differin, to można 30 min PRZED aplikacją zastosować z tej samej firmy krem nawilżający lub stosować Differin co IIgi dzień.
Pozdrawiam!

Dr ARW ;-)
Szanowny Panie,

Jeżeli skóra jest przesuszona podczas terapii Differinem, proponuję częściej używać kremu nawilżającego do cery trądzikowej - min. 3x dziennie. Najlepiej zrobić to dodatkowo min. 15-20 minut przed aplikacją Differinu (z używanej przez Pana serii LaRoche-Posay znacznie lepsze byłyby Effaclar H lub Duo+).

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Witam,
Preparat Differing jest zwykle dobrze tolerowany przez pacjentów. Początkowo Differin można stosować co 2-3 dni ze stopniową intensyfikacją- docelowo codziennie wieczorem. Przy złej tolerancji, nasilonych dolegliwościach (świąd, pieczenie) proszę o kontakt z lekarzem dermatologiem. Nie widzę sensu stosowania prepartu Cicalfate B5 po aplikacji leku Differin.
Pozdrawiam,
Dominik Mikiel
Nie, nie ma problemu :)
proszę nie nakładać nic na differin