Dieta - toczeń układowy

9 odpowiedzi
Szanowna Pani,
Jaką dietę proponuję Pani przy toczniu układowym? Dużo słyszałam o protokole autoimmunologicznym? Czy koniecznie jest wykonanie testów na nietolerancję pokarmowe i jakie badania powinnam wykonać przed zastosowaniem diety?
Witam serdecznie, toczeń jak każda choroba autoimmunologiczna wymaga indywidualnej diety, dostosowanej do obecnych potrzeb organizmu. Celem diety jest wzmocnienie układu odpornościowego oraz poprawienie stanu zdrowia. Konieczne badania zlecam na pierwszej wizycie diagnostycznej, po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i analizie dotychczasowej dokumentacji medycznej. Zapraszam

Witam, Jest to zbyt poważna choroba, żeby opisać wszystko w jednym zdaniu. Zapraszam do gabinetu.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam, moim zdaniem jest to dobry tor postępowania. Wykluczył bym przedewszystkim gluten i kazeinę z Pana dieta - natomiast wsparł się suplementami Wapnia witaminy D3 i K2. W razie dalszych pytań mogę zaprosić na wizytę i wszystko wytłumaczyć. Pozdrawiam
Dieta powinna być zróżnicowana, odżywcza dla naszych komórek, Testy na nietolerancje jak najbardziej polecam, ponieważ zawsze można dokładniej dopasować indywidualne odżywianie. Warto również wspomóc się suplementacją pochodzenia roślinnego. składającą się z całej gamy witamin i minerałów. Zapraszam na konsultację w celu przeanalizowania nawyków żywieniowych, ustalenia indywidualnego planu żywieniowego i analizy składu ciała.
Witam serdecznie, Nie ma jednej, konkretnej diety zalecanej przy toczniu układowym. Konieczne jest zastosowanie diety zbilansowanej, dopasowanej do Pani potrzeb (dobierając produkty tak, aby czuła się Pani dobrze oraz unikając produktów potęgujących stan zapalny).
Proszę o kontakt (slimfactory.pl)
Pozdrawiam,
MBellwon
Protokół autoimmunologiczny jak najbardziej powinien się sprawdzić. Wykonanie testów jest konieczne ze względu na charakter choroby. W toczniu zawsze jest jakiś produkt, na który organizm źle reaguje. Jeśli chodzi o badania to warto zrobić profil lipidowy oraz zawartość wit. D. Nie obejdzie się bez dobrej naturalnej suplementacji. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
proponuję przede wszystkim dietę, której celem jest wzmocnienie układu odpornościowego, działanie przeciwzapalne, uszczelnianie jelit i wyeliminowanie z diety produktów, na które mamy alergię lub nietolerancję pokarmową. Protokół autoimmunologiczny zawsze można spróbować, ale jedynie we współpracy z dietetykiem klinicznym (aby przyniósł pożądany efekt oraz nie naraził pacjenta na niedobory składników odżywczych). Zawsze przed rozpoczęciem diety w chorobach autoimmunologicznych zalecam wykonanie testów na alergie i nietolerancje pokarmowe, w tym testy w kierunku nietolerancji laktozy, nietolerancji i nadwrażliwości na gluten, alergii na białka mleka krowiego, jajka, zboża, rośliny psiankowate (pomidory, papryka, ziemniaki). Oprócz powyższych testów oczywiście morfologia, CRP, badanie ogólne moczu, kreatynina, ASP, ALT, układ krzepnięcia i poziom wit. D3.
Zapraszam do siebie na konsultację dietetyczną. Pozdrawiam
Witam serdecznie. Niestety toczeń jest chorobą powiązaną z autoimmunologią.
Niektóre tabele tabele wartości odżywczych oznaczają także czynnik pro - oraz anty - zapalny. Warto je uwzględniać w diete, mam tu na myśli zwłaszcza kwasy omega - 3, antyoksydanty czyli przede wszystkim orzechy, ryby morskie, oleje roślinne, warzywa, owoce, sałaty, surówki... jednak ciężko jest to określić bezwzględnie.
Dobrze jest zrobić testy nietolerancji - ale wiele publikacji mówi o skuteczności eliminacji produktów mlecznych oraz glutenu.
Zalecam wykonanie testów na nietolerancje i dietę opartą na wynikach badań.
Sugeruję wizytę: - 450 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.