Dieta odchudzająca dla nastolatki.

8 odpowiedzi
Witam, mam 14 lat, 158 cm wzrostu i 56 kg. Chcę zdrowo i na długo stracić na wadze. Rodzice nie potrafią mi pomóc. Staram się zdrowo odżywiać, jeść mniej kalorii. Ograniczyłam słodycze ale nie wiem co mogę jeść a czego nie. Co 2 dzień ćwiczę. Proszę o pomoc.
Dzień dobry, zapraszam na pomiary. Wywiad żywieniowy pozwoli ocenić w czym jest problem (najlepiej gdyby sporządziła Pani dzienniczek żywieniowy z ostatnich 3 dni - godzina zjedzonych posiłków, co Pani zjada na główne posiłki i pomiędzy posiłkami, oszacowana ilość). Opracowany plan żywieniowy ułatwi Pani redukcję masy ciała, zapraszam.

Witam serdecznie. Trudno jest mi ocenić Pani obecny sposób odżywiania bez dokładnego wywiadu. Często ograniczenie słodyczy nie wystarczy żeby schudnąć. Jeżeli jest Pani z Łodzi zapraszam na konsultację, wszystko dokładnie wytłumaczę i dobiorę dietę tak żeby były efekty, ale też żeby dieta była zdrowa. Pozdrawiam
Witam Droga Nastolatko, bardzo imponuje mi fakt, że chcesz się zdrowo odżywiać i jesteś osóbką, która potrafi o to walczyć. Schudnięcie to nie jest trudny proces jednak wymaga konsekwentnego i racjonalnego działania. Poproś Rodziców i zapraszam do mojego gabinetu. Na pewno do wakacji letnich sobie poradzimy z Twoim problemem i będziesz mogła się cieszyć zdrowiem i ślicznym ciałkiem.
Pozdrawiam
Ania
Dzień dobry, W tym przypadku (podobnie jak u innych dzieci i nastolatków w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju) nie należny stosować diety restrykcyjnej, intensywnie odchudzającej (aby ciało miało z czego zdrowo rosnąć i się budować).
W tym wieku zapotrzebowanie kaloryczne jest dość wysokie - z pewnością wystarczy kilka prostych zabiegów, aby waga trzymała się w zdrowej normie.
A więc - eliminujemy słodycze i słodzone napoje, żywność przetworzoną, typu fast food. Należy jeść 5 posiłków dziennie (w 3 mają się pojawić warzywa, w 2 owoce), pomiędzy nie podjadać, odpowiednio się nawadniać (2l dziennie wody lub napojów bez cukru) i zwiększyć aktywność fizyczną.

Pozdrawiam, Agnieszka Białek
Przede wszystkim zachęcam Cię do większej aktywności fizycznej. Zrezygnuj z żywności typu fast food, mocno ogranicz słodycze, słone przekąski i napoje ( typu cola, oranżady) Takie napoje często nie są brane pod uwagę, a ich kaloryczność jest stosunkowo wysoka. Powodzenia!
Dzień Dobry,
w wieku 14 lat nie ma konieczności redukcji kalorii w diecie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość posiłków i zmianę nawyków żywieniowych. Do ułożenia dobrej diety konieczne jest też wykonanie podstawowych badań, które sprawdzą czy wszystko działa jak należy. Bardzo chętnie pomogę w dobraniu zaleceń żywieniowych. Zapraszam do współpracy.
Niestety nie jestem w stanie Pani pomóc na odległość przy tak szczątkowych informacjach. Musiałabym zrobić kompleksowy wywiad dietetyczny, przeanalizować Pani dotychczasowy sposób odżywiania oraz indywidualnie dopasować menu do Pani potrzeb (młody wiek, cel, aktywność, preferencje). Dlatego warto porozmawiać z rodzicami na temat ewentualnej wizyty.
Witam, jako podstawę proponuję uregulować sposób żywienia, 5 regularnych posiłków o tej samej porze codziennie. Do każdego posiłku porcja warzyw lub owoców ( porcja to pięść), odstawić fast foody, słodycze, napoje słodzone kupne. Ćwiczenia jak najbardziej 3x tydz. około 1 godz. Więcej szczegółów na wizycie ale z rodzicem.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk