Dieta na nadwagę przy insulinooporności.

8 odpowiedzi
WItam, mam 22 lata. Od roku mam problem z tyciem, mimo diety i ćwiczeń nie mogłam i nie mogę schudnąć. Mam stwierdzononą insulinoodporność, lecz sama nie potrafie sobię podpasować diety o niskim IG, bo nie ma żadnych efektów. Jestem załamana, bo waże strasznie dużo, a od lat gimnazjalnych odchudzałam się-nie zawsze mądrze i lekarz napomniał, że mogłam rozregulować swój metabolizm. Proszę o poradę.
potrzebuję więcej danych, zapraszam na konsultację

Witam, oczywiście zapraszam do gabinetu.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam,
zachęcam do kontaktu. Umówimy się na konsultację dietetyczną i dobierzemy dla Pani indywidualną dietę o niskim IG tak, by mogła Pani skutecznie pozbyć się nadmiernych kilogramów.
Pozdrawiam
Natalia Makowska
Zapraszam na konsultację dietetyczną, wówczas zrobimy m.in. analizę składu ciała, wywiad żywieniowy, a następnie będę mogła przygotować dla Pani jadłospis. Pozdrawiam serdecznie..
Oczywiście postaram się Pani pomóc. Zapraszam na wstępną konsultację w celu przeprowadzenia dokładnego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego oraz analizy składu ciała.
Pozdrawiam.
Witam, zapraszam na konsultację, zwykle udaje się uzyskać bardzo dobre efekty, jednak należy wziąć pod uwagę wiele czynników żywieniowych łącznie z liczbą posiłków ich ładunkiem węglowodanów, IG oraz odpowiednią aktywnością fizyczną/ewentualnie farmakologią.
Czasami na efekty trzeba poczekać dłużej, zwłaszcza przy rozregulowanym metabolizmie. Częste i restrykcyjne diety przynoszą tylko krótkotrwały efekt, który najczęściej kończy się efektem jo-jo, dodatkowo na długi czas spowalniają metabolizm. Na pewno nie można rezygnować z aktywności fizycznej, która przyspiesza metabolizm. Równie ważna jest odpowiednia dieta, bogata w warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste itd. Posiłki powinny być spożywane regularnie co 3-4 godziny.

Pozdrawiam
Witam serdecznie, dieta w insulinooporności to złożony problem. Nie ma jednej uniwersalnej diety skutecznej u każdego Pacjenta. Zapraszam na konsultacje z wynikami badań.