Dieta ketogeniczna badania, jakie badania zrobić przed przejściem na dietę ketogeniczną? oraz. Czy j

6 odpowiedzi
Dieta ketogeniczna badania, jakie badania zrobić przed przejściem na dietę ketogeniczną? oraz. Czy jest prawdą możliwość zakwaszenia organizmu na diecie ketogenicznej, a jeżeli tak, jak uniknąć?
Dieta ketogeniczna jest dietą leczniczą WYŁĄCZNIE w przypadku padaczki (zwłaszcza u dzieci), zdarza się również, że lekarze zalecają jej stosowanie przy Zespole Retta, Draveta oraz stwardnieniu guzowatym. U osoby zdrowej wprowadzenie diety ketogenicznej jest niebezpieczne dla zdrowia, prowadzi do deficytu witamin i mikroelementów. Konsekwencjami tej diety u osób zdrowych są m.in.: osłabienie, zmęczenie, brak koncentracji, nieprzyjemny zapach z ust, częstomocz, bóle brzucha. Dłuższe stosowanie diety prowadzi do kamicy nerkowej i/lub hiperurykemii.

Dieta ketogeniczna jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia, czasem nawet krotkie jej stosowanie może prowadzić do uszkodzenia nerek.
Nie jest trudno utracić wagę, problem polega na uniknięciu efektu jojo. Jedyna możliwość to zmiana nawyków żywieniowych, a nie tego typu diety.
Powodzenia.
Dieta ketogeniczna powinna być stosowana w przypadku padaczki lekoopornej. Stosowanie jej w celu redukcji masy ciała jest zwyczajnie nowym, chwilowym trendem, który przy okazji jest niebezpieczny. Dieta ta jest niedoborowa i doprowadzić może do przykrych konsekwencji. Najlepszą metodą jest przejście na racjonalny, zdrowy tryb odżywiania.
Dzień dobry, dieta ketogeniczna jest dosyć specyficznym modelem żywienia. Osoby powyżej niestety mylą kliniczną dietę ketogeniczną, która jest stosowana w padaczkach, z dietą o obniżonej zawartości węglowodanów. Dieta ketogeniczna może stanowić ciekawe narzędzie, jednak tak jak w przypadku młotka, można wbić gwóźdź, ale również zrobić sobie krzywdę. Dietę tą można odpowiednio zbilansować i nie powinna być niedoborowa, jeśli bilansują ją specjalista. Należy jednak zwrócić uwagę jak definiujemy tę dietę. Sugeruję raczej iść w model śródziemnomorski, czyli ryby, owoce morza, zdrowe tłuszcze jak oliwa, olej z awokado, orzechy, dużo zielonych warzyw, czerwonych warzyw, dobrej jakości mięso i nabiał. Raczej unikać spalonych jajek, boczku, smalcu. Początkowe złe samopoczucie wynika ze zwiększonej diurezy (niejako wyłączenie insuliny). Po kilku dniach zwykle mija. Można włączyć do suplementacji sód, potas, magnez i nie powinno być problemów. Niektóre osoby po zaadaptowaniu organizmu (przyzwyczajeniu) zjadają nawet 100 g węglowodanów i są nadal w ketozie odżywczej. Wszystko zależy od predyspozycji, ale również stylu życia i aktywności fizycznej. Omawiana dieta nie jest wskazana przy problemach z wątrobą, kamicą dróg żółciowych, zaburzeniach hormonalnych, niektórych mutacjach genetycznych. Proponuję skontaktować się z jakimś specjalistą, który będzie mieć wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu osób na tej diecie. Samodzielnie, bez wiedzy, raczej odradzam. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, jeśli taką dietę zlecił lekarz pewnie zlecił również serię badań. Przy diecie ketogenicznej głownie na niebezpieczeństwo narażone są nerki. Mówiąc o zakwaszenie jednym zdaniem powiedziałabym, że to niemożność metabolizowania zbyt dużej ilości białka. Jednym z objawów jest acetonowy posmak w ustach. Jeśli miałaby to być dieta odchudzająca zdecydowanie nie polecam.
Dzień dobry,
Dieta ketogeniczna prowadzona zgodnie z jej zaleceniami ma zastosowanie w wybranych jednostkach chorobowych (najczęściej przytaczana jest padaczka lekooporna u dzieci). Trzeba mieć świadomość, że jest to bardzo trudny w zastosowaniu sposób leczenia przez dietoterapię oraz powinien być prowadzony pod nadzorem zespołu specjalistów, co w powyższych przypadkach ma miejsce w specjalistycznych placówkach.
Osoby zdrowe chcące poprawić swoje wyniki oraz zrealizować założone cele żywieniowe powinny prowadzić dietę, która nauczy je prawidłowych nawyków, ponieważ tylko wtedy uzyskane efekty będą możliwe do utrzymania. Samodzielne prowadzenie tak restrykcyjnych sposobów żywienia odradzam oraz polecam kontakt ze specjalistą i z Jego pomocą dobranie odpowiedniego sposobu do dalszej współpracy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)