Problem zaczął się 5 lat temu - wyszły mi jednorazowo hemoroidy, które po Zastosowaniu maści i Czopk

1 odpowiedzi
Problem zaczął się 5 lat temu - wyszły mi jednorazowo hemoroidy, które po Zastosowaniu maści i Czopków wchłonęły się. Powtórzyło się to kilka razy. Odwiedziłam proktologa stosowałam się do zaleceń (dieta, dużo wody, ćwiczenia). Jednak problem się nasilał. Czułam parcie na odbyt i Np. Przy chodzeniu lub ćwiczeniach np. Bieganiu czy skakaniu miałam Wrażenie ze coś mi się wysuwa I pobolewa. Przyzwyczaiłam się do Tego ... jednak sytuacja zmieniła się miesiąc temu - zaraz po oddaniu stolca czuję ulgę jednak jakaś chwilkę później zaczyna się straszny ból, nie mogę siedzieć, chodzić - pomaga mi Tylko Pozycja leżąca na plecach. Ulga jest tak naprawdę tylko Rano po przebudzeniu 2/3 h później w trakcie chodzenia znowu zaczyna mi doskwierać ból nie można z tym funkcjonować ból/pieczenie jest tak duże ze potrafię funkcjonować tylko w pozycji leżącej. Myśle, ze ważna informacja jest fakt, że przy oddawaniu stolca największa ulga jest wtedy gdy czyje jak coś Pęka wtedy jest tez dosyć sporo świeżej krwi jasnej. Robiłam gastroskopię, kolonoskopię. Lekarz miesiąc temu stwierdził ze to ostra szczelina odbytu. Przepisał mi leki, które właśnie skończyłam stosować niestety nie do końca pomogły. Były to czopki: posterisan, proktosedon, hemcortin, anusir, kapsułki cyclo3fort i pielęgnacja preparatami Prorectal. ból jest cały czas jednak nieco mniejszy.
Czy jest jakaś metoda leczenia, która będzie w stanie mi pomoc?
W przypadku szczeliny odbytu można jeszcze spróbować ostrzyknięcie toksyną botulinową. Jeżeli szczelina odbytu utrzymuje się dłuższy czas pomimo leczenia należy ją wyciąć chirurgicznie.