Diagnoza depresji

6 odpowiedzi
Witam czy Pani również zajmuje się diagnozowaniem depresji ? Gdyż w ostatnim czasie mam poważne problemy ze sobą napady złości agresji ciągłe złe samopoczucie .prosze o odpowiedż..Pozdrawiam
Dzień dobry, dziękuję za pytanie. Owszem, zajmuję się psychoterapią depresji, a wcześniej jej diagnozą :) Pierwsze 1-3 spotkania służą zrozumieniu, zdiagnozowaniu problemu i również ustaleniu celów terapii. Napady złości i agresji i ciągłe złe samopoczucie może, ale nie musi świadczyć o depresji. Bardzo zainteresowały mnie te informacje i mam już kilka pytań. Może warto spotkać się i więcej o tym porozmawiać - w jakich sytuacjach najczęściej pojawiają się podobne problemy, co do tej pory było skuteczne a co nie, jakie myśli towarzyszyły tym sytuacjom, jakie są konsekwencje tych problemów. Zapraszam na spotkanie, żebyśmy mogli/ły bliżej przyjrzeć się tym sytuacjom. Pozdrawiam serdecznie :)

Dzień dobry, Tak, zajmuję się diagnozą depresji. Zapraszam i Pozdrawiam serdecznie
Alicja Maliszewska
Witam serdecznie,

Tak zajmuję się pracą z pacjentami chorującymi na depresję, dokonuję wstępnej diagnozy, jednak proszę pamiętać, że właściwego lekarskiego rozpoznanie dokonuje lekarz psychiatra. W sytuacjach koniecznych, kieruję dodatkowo na konsultację lekarską, kiedy potrzebne jest równoległe do psychoterapii wprowadzenie farmakoterapii. Najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na wstępną konsultację do psychoterapeuty/psychologa.

Pozdrawiam,
Julia Otto
Witam.Stan depresji to często niewłaściwie rozwiązana we wczesnym dzieciństwie(okolo 6,9,10 miesięcy) pozycja depresyjna. Osoby takie są wrogo nastawione do siebie, autoagresywne, nerwowe.Poprzez terapie, interakcja pomiędzy pacjentem a psychoterapeutą, w którą zaangażowane są nieświadome struktury osobowości można zniwelować stany depresyjne.Zajmuję sie terapią tego zaburzenia.Pozdrawiam
Witam serdecznie:]
Jestem mężczyzną:]
Nie zajmuję się diagnozowaniem depresji, robi to psychiatra.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

Robert Turek
Witam, oblicza depresji są różne, jak najbardziej możemy zrobić diagnozę psychologiczną.
Pozdrawiam. A.J