Czym się różni wybielanie nakładkowe robione w domu z gotowych zestawów do wybielania (szyny itd) od

12 odpowiedzi
Czym się różni wybielanie nakładkowe robione w domu z gotowych zestawów do wybielania (szyny itd) od tego z gabinetu stomatologicznego, też te na bazie nakładek na zęby które dostajemy od lekarza wraz z żelem do aplikowania?
Witam, wybielanie wykonywane na nakładkach wykonanych w gabinecie stomatologicznym jest zdecydowanie bezpieczniejsze i bardziej efektywne. Nakładki gotowe są słabo dopasowane i może to powodować wyciekanie płynu do wybielania i poparzenie śluzówki jamy ustnej.

Dzień dobry, różnica jest w preparatach do wybielania, skuteczności wybielania oraz kontroli, ponieważ nie każdy może wybielać zęby. Środki kupowane w sklepach na wolnym rynku nie mogą być takie same. Inny są zarówno sklad chemiczny i stęzenia. Preparaty do wybielania nakładkowego profesjonalnego są zupełnie z innej grupy chemicznej oraz o wyższej procentowości . Środki do wybielania profesjonalego są skuteczniejsze i przynoszą bardziej trwałe efekty niż kupowane w marketach.
Pozdrawiam serdecznie
Zasadnicza różnica polega na tym, że żele stosowane przez lekarzy w gabinetach mają wyższe stężenie, są nawet kilka razy mocniejsze a więc efekt wybielania będzie jest mocniejszy.
Pozdrawiam serdecznie.
Ewa Kaniewska
Dzień dobry.
Nakładki wykonane w gabinecie są wykonane w laboratorium na podstawie wycisków pacjenta. Są indywidualnie wykonane , idealnie pasujące do zębow pacjenta.
Standardowe zestawy dostępne w aptece ze względu na brak dopasowania mogą doprowadzić do poparzenia dziąseł żelem wybielającym, ktory ma prawo wyciekać poza girlandę dziąsłową.
Z poważaniem
Malgorzata Zajac
Rodzajem szyn wybielajacych-sa bezpieczne i preparatami do wybielania.
Nakładki wykonane u stomatologa są indywidualnie dopasowane do zębów pacjenta (na podstawie wycisków) co zmniejsza ryzyko podrażnień tkanek miękkich podczas stosowania żelu. Stężenie preparatu które jest dostępne u stomatologa jest też wyższe od tego zakupionego w sklepie.
Szyny wybielające zrobione są w pracowni indywidualnie dla pacjenta i zapobiegają wyciekaniu żelu. Może to prowadzić do poparzenia ślózówki
Witam. Nakładki które dostanie Pani w gabinecie są indywidualnie dostosowane do kształtu Pani zębów, dzięki wcześniej wykonanemu wyciskowi. Na podstawie wycisku technik dentystyczny tworzy dla Pani nakładkę silikonową dedykowaną tylko dla Pani. Nakładkę będzie Pani mogła wykorzystać wielokrotnie. Żele które oferujemy w zestawie wraz z nakładą mają stężenie 10%i i 16%.
Witam!
Zdecydowanie polecam wybielanie nakładkowe, kiedy Pacjent sam aplikuje preparat wybielający. Jest to wybielanie skuteczniejsze a stężenie środka wybielającego mniejsze, co jest bezpieczniejsze dla naszych zębów. Metoda stosowana w gabinecie przy użyciu środka wybielającego o kilkukrotnie większym stężeniu oraz specjalnych lamp jest metodą bardziej inwazyjną, i jak podają Pacjenci o wiele mniej skuteczną i trwałą.
W moich postach można przeczytać szerokie opisy obu metod.
W razie pytań i dokładnym omówieniu obu metod zapraszam do gabinetu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wszystkiego Najlepszego z okazji nadchodzącego Nowego Roku.
dr Joanna Ziółkowska
Dzień dobry.
Wybielanie profesjonalne jest dużo bardziej bezpieczne i daje znacznie lepsze efekty oraz kontrolę nad procesem, niż wybielanie domowe. Nakładki dopasowane są indywidualnie i kontaktują dokładnie z zębami, przez co kolor jest równomierny.
Pozdrawiam
Witam serdecznie, nakładki otrzymywane w gabinecie są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta przez technika dentystycznego, a te kupowane w sklepach mają rozmiar uniwersalny. Dobrze dopasowana szyna gwarantuje to, że środek wybielający nie będzie wyciekał, co może sie zdarzyć przy zbyt dużej szynie uniwersalnej. Oprócz tego preparaty wybielające otrzymywane w gabinecie mają wyższe stężenia niż te sklepowe. Najbardziej zalecanym - skutecznym i bezpiecznym sposobem, jest wybielanie nakładkowe w gabinecie. Można uzyskać zbliżone efekty jak po zastosowaniu lampy do wybielania a jest mniejsze ryzyko nadwrażliwości. Pozdrawiam!
witam w gabinecie stomatologicznym nakładki są wykonane na podstawie modeli dla danego pacjentka co zmniejsza ryzyko poparzenia preparatem wybielającym , istnieje wtedy możliwość zastosowania preparatu nieco mocniejszego w stężeniu niż ten do gotowych zestawów do wybielania domowego dzięki czemy wybielnie jest efektywniejsze