Czy zła dieta jest przyczyną trądziku?

6 odpowiedzi
Witam, od lat borykam się z problemami skórnymi. Trądzik cały czas mnie wysypuje. Przyznam szczerze, że jestem łasuchem na słodycze i czasami mi sie zdarzy, że zjem coś niezdrowego. I na drugi dzień mam karę - wysypka na całej twarzy. Okres dojrzewania mam już za sobą, więc jedyną rzeczą, która przychodzi mi do głowy jest złe odżywianie i mało witamin.Proszę o poradę i pomoc. Pozdrawiam
Słodycze mogą być przyczyną trądziku. Ochota na słodycze może wynikać ze złej kompozycji posiłków w ciągu dnia oraz nieregularnego jedzenia. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, przede wszystkim badania na pasożyty, potem test Food detective u mnie i rozpisanie właściwej diety. Może środki słodzące ze słodyczy uczulają? Jest bardzo dużo możliwości. zapraszam do gabinetu.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam serdecznie,
dieta bogata w cukry proste jak słodycze czy tłuszcz nasycony jak przekąski typu chipsy, fast foody, produkty spożywcze przygotowywane na głębokim tłuszczu są przyczyną problemów z cerą. Należałoby oczyścić Pani organizm z toksyn i ograniczyć nabiał w diecie. Oczywiście zalecam mnóstwo warzyw w postaci surowej, sałatki, surówki, soki wielowarzywne.
Pozdrawiam serdecznie
Natalia Makowska
Zapraszam na konsultację dietetyczną, wówczas będę mogła przygotować dla Pani dietę oczyszczającą. Zrobimy analizę składu ciała, gdzie dowie się Pani między innymi jaki jest wiek metaboliczny. Jeśli je Pani tak często słodycze to muszę być braki w organizmie, co daje w rezultacie końcowym efekty uboczne. Kosmetyki jak i zabiegi oczyszczające są zawsze dodatkiem, a najważniejsze jest w jaki sposób odżywia Pani swój organizm od środka. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Nieprawidłowa, źle zbilansowana dieta może być przyczyną złego stanu skóry oraz występowania zmian przypominających trądzik. Konieczna byłaby analiza dotychczasowego sposobu odżywiania i na tej podstawie ułożenie odpowiednich zaleceń żywieniowych.
Zapraszam do kontaktu (slimfactory.pl).
Pozdrawiam,
MBellwon
Witam,
Rzeczywiście taka reakcja skórna może być związana z dietą. Jeśli wysypka pojawia się na ciele po zjedzeniu przetworzonych produktów może być to również alergia lub nietolerancja pokarmowa na jeden ze składników takiej żywności. W takim przypadku warto wykonać testy pokarmowe i uważnie obserwować, kiedy dokładnie objawy się nasilają, po to by tego typu produkty wyeliminować z diety. Odpowiednio dobrany jadłospis dopasowany do Pani zapotrzebowania będzie miał pozytywny wpływ na Pani cerę i uzupełni ewentualne niedobory.
Pozdrawiam,

Eksperci

Jolanta Kotecka

Jolanta Kotecka

Specjalista medycyny estetycznej

Wrocław

Paweł Kubik

Paweł Kubik

Specjalista medycyny estetycznej

Gdynia

Barbara Wnuk

Barbara Wnuk

Dermatolog

Kraków

Kazimierz Jakubowicz

Kazimierz Jakubowicz

Dermatolog

Warszawa

Anna Kozera

Anna Kozera

Dermatolog, Specjalista medycyny estetycznej

Warszawa

Przemysław Trzeciak

Przemysław Trzeciak

Dermatolog, Specjalista medycyny estetycznej

Poznań

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 126 pytań dotyczących usługi: trądzik
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.