Czy zaburzenia przedwczesnego wytrysku są leczone farmakologicznie jedynie poprzez leki SSRI? Jeśli

1 odpowiedzi
Czy zaburzenia przedwczesnego wytrysku są leczone farmakologicznie jedynie poprzez leki SSRI? Jeśli nie, to jakie inne leki (substancje) są wykorzystywane do leczenia tego zaburzenia i czy są jakieś konkretne (przykładowe) przeciwwskazania do ich stosowania?
Obecnie jedynym oficjalnie rekomendowanym lekiem do leczenia przedwczesnego wytrysku jest dapoksetyna ( Priligy)- krótkodziałający SSRI przyjmowany na żądanie doustnie. Alternatywą są leki znieczulające działające miejscowo oraz liczne inne leki doustne, które jednak nie są oficjalnie rekomendowane do leczenia przedwczesnego wytrysku, choć w praktyce są stosowane.
Przed jakąkolwiek interwencją terapeutyczną wskazane jest ustalić co Panu dolega. Jeżeli są obecne zaburzenia erekcji należy je leczyć zanim zacznie się leczenie przedwczesnego wytrysku. Pewne jego formy można leczyć też technikami psycho-behawioralnymi, ćwiczeniami, które pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Nieraz przedwczesny wytrysk jest konsekwencją występowania krótkiego wędzidełka, które należy wówczas poddać plastyce. Także przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą być różnorakie. Nieraz mężczyznom wydaje się tylko, że wytrysk następuje zbyt szybko podczas gdy w rzeczywistości wszystko jest w normie. Pacjent powinien oszacować czas od momentu wprowadzenia prącia do pochwy do momentu wytrysku- po prostu zmierzyć go stoperem w trakcie stosunku seksualnego- jest to tzw. czas IELT ( Intravaginal Ejaculatory Latency Time), a następnie po wykonaniu kilku pomiarów zgłosić się z wynikami na wizytę urologiczną celem weryfikacji czy rzeczywiście jest to wytrysk przedwczesny, i jeśli tak- diagnostyki i dobrania odpowiedniego leczenia.