Czy wykonanie badania krwi jest konieczne do przypisania tabletek antykoncepcyjnych?

4 odpowiedzi
Czy wykonanie badania krwi jest konieczne, aby lekarz zapisał mi tabletki antykoncepcyjne? Mam 20 lat, współżyję z moim partnerem. Zabezpieczamy się, stosując prezerwatywy, jednak wiem, że antykoncepcja hormonalna jest od nich skuteczniejsza. Chciałabym uniknąć pobierania krwi, ponieważ mam od kilku miesięcy straszną traumę z tym związaną.
Zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczące antykoncepcji hormonalnej nie zalecają rutynowego wykonywania badań krwi, pod warunkiem, że w wywiadzie chorobowym nie ma do tego wskazań. Każde wprowadzenie terapii hormonalnej wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Wymagana jest cytologia. Pozdrawiam Wojciech Kolka

Przed zastosowaniem antykoncepcji hormonalnej konieczne jest badania ginekologiczne. Jeżeli pacjentka jest zdrowa dodatkowe badania nie są przeprowadzane.
Nie jest!!! Ważny jest wywiad co do regularności miesiączek i Pani ogólnego zdrowia.Trzeba wiedzieć,że poza tabletkami są plastry, krążki dopochwowe,implanty i wreszcie wkładki przeznaczone dla .młodych osób. Odwlekanie antykoncepcji jest nieuczciwym postępowaniem, które może doprowadzić do niezamierzonej ciąży.
Badanie krwi nie jest bezwzglednym zaleceniem przy doborze antykoncepcji hormonalnej ale... zdrowy rozsadek nakazuje sprawdzić przynajmniej próby wątrobowe, lipidogram i układ krzepnięcia. W ciągu życia nie uniknie Pani konieczności okresowego pobierania krwi, a w ciąży będzie Pani musiała dość często pobierać krew. Myślę że jak to pani na spokojnie przemyśli to zdrowy rozsądek wygra z lękiem. W razie problemów z przełamaniem tego lęku proszę pójść do psychologa, który pomoże Pani przełamac swój problem. Pozdrawiam