Czy wenlafaksyna albo olanzapina mogą łagodzić przesadną ekscytację? Pamiętam że jeszcze jakieś 2 la

2 odpowiedzi
Czy wenlafaksyna albo olanzapina mogą łagodzić przesadną ekscytację? Pamiętam że jeszcze jakieś 2 lata temu bardzo się ekscytowałam np. programem The Voice Kids w telewizji, a od kiedy przyjmuję wenlafaksynę i olanzapinę to się zmieniło, niemal nie jestem zdolna do jakiejkolwiek ekscytacji. Czy te leki mogły mieć wpływ na tę część mojego stanu? A może to wcale nie jest działanie leków, tylko nowy objaw depresji?
Dzień dobry,
Takie pytanie najlepiej kierować do lekarza psychiatry ponieważ on jest specjalistą w tej kwestii. A najlepiej porozmawiać o swoich wątpliwościach z lekarzem, u którego się Pani leczy, on zna Pani sytuację i może najlepiej cenić te objawy i ewentualnie zmienić leki.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wenlafaksyna i olanzapina to dwa różne leki stosowane w psychiatrii w różnych kontekstach.
Wenlafaksyna jest lekiem przeciwdepresyjnym z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI), często stosowana w leczeniu zaburzeń depresyjnych, lękowych i zaburzeń nastroju.
W przypadku ekscytacji, szczególnie związanego z zaburzeniem depresyjnym, wenlafaksyna może przyczynić się do poprawy nastroju i redukcji niektórych objawów psychicznych.
Olanzapina należy do grupy leków przeciwpsychotycznych, zwanych atypowymi lekami przeciwpsychotycznymi. Jest stosowana głównie w leczeniu schizofrenii i chorób afektywnych dwubiegunowych (choroby afektywne dwubiegunowe to zaburzenie nastroju, które obejmuje okresy manii lub hipomanii oraz okresy depresji). Może być również stosowana w leczeniu zaburzeń psychotycznych związanych z chorobą afektywną dwubiegunową, a także w niektórych przypadkach trudności w kontroli impulsów.
W przypadku przesadnej ekscytacji lub innych trudności związanych z nastrojem, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który dokładnie oceni sytuację i zaleci odpowiednie leczenie. Samoleczenie lub zmiana dawki leku bez konsultacji z lekarzem może prowadzić do poważnych konsekwencji. Lekarz może dostosować dawkę lub zalecić inne leki, które są bardziej odpowiednie w danym przypadku.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.