Czy waga 54,9 kg przy wzroście 167 jest prawidłowa ? chodzi mi dokładnie o nadwage , niedowage lub w

4 odpowiedzi
Czy waga 54,9 kg przy wzroście 167 jest prawidłowa ? chodzi mi dokładnie o nadwage , niedowage lub wage prawidlowa
Witam serdecznie. Zgodnie z BMI Pani waga jest prawidłowa do wzrostu. Pani BMI wynosi 19,69 co oznacza wagę zdrową. Natomiast BMI nie jest dokładnym wskaźnikiem. Zapraszam do mojego gabinetu, gdzie możne skorzystać z pomiaru składu ciała metodą bioimpedancji. Pozdrawiam.

Witam,
Obliczając BMI z podanych danych waga jest prawidłowa. Natomiast nie wiadomo jaki jest skład ciała. Zdarza się, że pomimo prawidłowej masy ciała w organizmie zgromadzona jest zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej a tkanki mięśniowej jest poniżej normy. Wskazuje to wtedy na otyłość ukrytą typu tofi. Warto wykonać analizę składu ciała na medycznym analizatorze, która rozwieje te wątpliwości.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Masa ciała jest prawidłowa, jeśli te parametry dotyczą kobiety, która nie uprawia 6-7 razy w tygodniu aktywności fizycznej.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut
Witam, Pani/Pana waga jest jak najbardziej prawidłowa. Oprócz wagi ważne też jest samopoczucie i sygnały wysyłane przez organizm np. bóle głowy, zaparcia/biegunki, odczucie zimna/ciepła itd. To dopiero daje pełen obraz naszego zdrowia