Czy utrata 6kg masy ciała w ciągu pół roku, odstawiając w diecie wyłącznie alkohol jest możliwa, czy

3 odpowiedzi
Czy utrata 6kg masy ciała w ciągu pół roku, odstawiając w diecie wyłącznie alkohol jest możliwa, czy jest to powód do niepokoju? 33 lata, ówczesna waga 98 kg, aktualnie 92.
Dzień dobry
Im wolniejszy będzie proces odchudzania tym lepiej, zwiększa to możliwość utrzymania masy ciała bez efektu jojo. Oprócz nie spożywania alkoholu, warto byłoby włączyć aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jest to jak najbardziej możliwe, nie ma powodu do niepokoju. Polecałabym również zadbać o regularność spożywania posiłków (ok 4-5 posiłków co 3-4 godziny) oraz odpowiednią ilość wody (ok 30 ml na kilogram masy ciała). Pozdrawiam, Joanna Zawadzińska
Dzień dobry. Taka redukcja masy ciała po odstawieniu alkoholu jest możliwa, jednak jeśli w ostatnim roku nie robił sobie Pan żadnych badań profilaktycznych to i tak zachęcam do tego. Podstawowe badania to chociażby morfologia krwi i badanie ogólne moczu. Nie są one drogie, a będzie Pan miał potwierdzone czarno na białym, że ogólny stan zdrowia jest w porządku. Pozdrawiam, Anna Pogorzelska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.