Czy układa pani diety przy Haschimioto oraz hiperprolaktynemii ? Dodam, że prolaktyna jest sporo pod

5 odpowiedzi
Czy układa pani diety przy Haschimioto oraz hiperprolaktynemii ? Dodam, że prolaktyna jest sporo podniesiona od roku ją zbijam . Przez okres pół roku przytyłam ok 10 kg z wagi 50 kg do 60 kg, wcześniej waga utrzymywała się w normie .
Dzień dobry, przed ustaleniem jadłospisu warto byłoby sprawdzić dodatkowo glukozę i insulinę, aby zweryfikować, czy nie pojawia się insulinooporność. I zdecydowanie należy wprowadzić dietę obejmującą zalecenia żywieniowe dot. Hashimoto oraz modyfikacje jadłospisu, które pomogą wpłynąć na obniżenie poziomu prolaktyny. Właściwie dobrana dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną na pewno pomoże wpłynąć na obniżenie masy ciała. Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,

Tak, specjalizuję się w dietoterapii choroby Hashimoto oraz niedoczynności tarczycy. Przyczyn wzrostu masy ciała może być wiele, niemniej jednak zaburzenia hormonalne o podłożu autoimmunizacyjnym (choroba Hashimoto) w sytuacji kiepskiej diety i braku aktywności fizycznej zdecydowanie będą nasilać problemy z masą ciała. Ponadto chcę podkreślić, że warto aby pozostawała również Pani w regularnym kontakcie ze swoim lekarzem endokrynologiem w celu systematycznego monitorowania stanu tarczycy oraz gospodarki hormonalnej.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam specjalizuję się w pracy z pacjentami chorymi na Hashimoto- zapraszam do kontaktu poprzez formularz na stronie internetowej.
Agnieszka Kos dietetyk kliniczny.
Dzień dobry. Oczywiście zajmuję się pacjentkami z chorobą hashimoto i innymi chorobami autoimmunizacyjnymi czy też z różnymi zaburzeniami hormonalnymi. Zwykle przyrost masy ciała następuje w okresie nierozpoznanego jeszcze problemu zdrowotnego. Później jeśli pacjentki są jednocześnie pod opieką lekarza i dietetyka udaje się poprawiać stan zdrowia i obniżać masę ciała. Natomiast ilość obniżanych kg i tempo odchudzania jest bardzo indywidualną sprawą w szczególności w przypadku osób posiadających współtowarzyszące choroby. Zapraszam serdecznie do współpracy.
Aleksandra Bąk
Witam serdecznie, tak układam diety dla osób chorych na hashimoto oraz hiperprolaktynemię. Pozdrawiam, Marzena Wacław-Pazera