Czy ufanie swojemu psychiatrze jest konieczne? Ja swojej psychiatrze nie ufam i nie wiem jak sprawić

3 odpowiedzi
Czy ufanie swojemu psychiatrze jest konieczne? Ja swojej psychiatrze nie ufam i nie wiem jak sprawić bym zaufała... A obawiam się że ten brak zaufania jest bardziej spowodowany moim zespołem lęku uogólnionego niż faktycznymi powodami by jej nie ufać
Dzień dobry,

to ważne i cenne, że zauważa Pani swoje odczucia względem lekarki i łączy je z innymi swoimi trudnościami. Warto podjąć próbę rozmowy o tym, co się między Wami dzieje, z samą lekarką lub z psychologiem/psychoterapeutą (o ile korzysta Pani także z pomocy terapeutycznej). Jeśli mimo to sytuacja nie ulegnie zmianie, być może warto rozważyć zmianę lekarza. Psychiatra to specjalista, z którym rozmawiamy o najintymniejszych sprawach i dobrze, aby był to ktoś, kto do nas „pasuje”. Jednocześnie jednak zachęcam Panią do tego, aby przyglądać się sobie i temu, jakie uczucia pojawiają się w Pani przy kontakcie z innymi specjalistami czy osobami budzącymi autorytet. Jeżeli taka trudność, jak obecna z lekarką psychiatrą, będzie się powtarzała, warto rozważyć rozpoczęcie psychoterapii. To zresztą metoda, która bardzo dobrze uzupełnia efekty farmakoterapii przy zaburzeniach lękowych - a czasem wręcz jest główną i najskuteczniejszą metodą.

Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, zaufanie do osoby, która nam pomaga jest z pewności porządane. Nie mam natomiast przekonania, że jest tutaj warunkiem niezbędnym dobrej pomocy. Pytanie jakie mi się tutaj nasuwa to jaki wpływ ma ten brak zaufania na leczenie. Czy w związku z brakiem zaufania pojawia się poczucie, że stosowanie się do zaleceń lekarza nie będzie dobrze wypełniane?
Rozmowa z psychiatrą o swoich obawach może pomóc w budowaniu zaufania. Jeśli nadal ma Pani trudności, ważne jest uczciwe wyrażenie tych obaw psychiatrze, co może być punktem wyjścia do dalszej pracy nad relacją.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.