Czy to rak trzustki

1 odpowiedzi
Mam 25 lat. Od dłuższego czasu (ok. 1-2 lata) odczuwam dziwne przelewanie się w brzuchu, mam częste wzdęcia, sporadyczne luźne stolce. Odczuwam też bóle zarówno brzucha (zwykle krótkotrwałe, niezbyt intensywne) a także pleców na wysokości kręgosłupa lędźwiowego (po obu stronach, dość intensywne, ale krótkotrwałe, napadowe, powtarzające się co 2-3 miesiące). Ok. 6-8 miesięcy temu schudłam ok. 5 kg (obecnie ważę 46 kg przy 163 cm wzrostu) ze względu na utratę apetytu. Od 4 miesięcy waga stoi (nie chudnę, ale mimo prób nie mogę przytyć). Jestem apatyczna, nawróciła depresja, od ok. 8 miesięcy intensywniej wypadają mi też włosy. Od tygodnia odczuwam rozpieranie i kłójący ból (niezbyt intensywny, ale stale wyczuwalny) w lewym podżebrzu, lewym boku na wysokości talii i nieco niżej, na wysokości lewego kolca żebrowego. W mojej rodzinie jedna babcia miała nowotwór języka związany z paleniem. Ja sama nie palę, piję minimalne ilości alkoholu (ok. 4-5 kieliszków wina w roku), natomiast w ciągu ostatniego 1,5 roku mocno zaniedbałam dietę (dużo fast-foodów) a od zawsze lubiłam słodycze i raczej się nie powstrzymywałam ze spożyciem.

W Internecie nawet swędzenie lewego palca u stopy może być objawem śmiertelnej choroby, więc już nie wiem, co sądzić o moich objawach - z jednej strony mało specyficzne i pojedynczo nie wzbudziłyby żadnych moich obaw, z drugiej strony wiele z nich pojawia się przy raku trzustki i zaczynam się obawiać. W przyszłym tygodniu z kompletem podstawowych badań (krew+mocz ukierunkowane na choroby brzuszne) idę do lekarza, ale w międzyczasie się boję. Czy moje objawy faktycznie sugerują raka trzustki?
wyżej wymienione objawy wymagają diagnostyki, szczególnie jeżeli dotyczą młodej osoby i jest ich tak wiele. Dla raka trzustki nie są to charakterystyczne objawy ale dla innych chorób jamy brzusznej już bardziej.