Czy to normalne, że chcę mieć jakieś zaburzenie psychiczne? Czuję się niewystarczająca i czuję, że p

2 odpowiedzi
Czy to normalne, że chcę mieć jakieś zaburzenie psychiczne? Czuję się niewystarczająca i czuję, że powinnam mieć więcej zaburzen albo chorób
To, że czujesz tęsknotę lub pragnienie posiadania zaburzenia psychicznego, może być oznaką głębokiego niepokoju wewnętrznego lub niezadowolenia z życia. Czasami ludzie mogą czuć się niewystarczająco lub szukać jakiegoś "znaku" swojej inności, by lepiej zrozumieć siebie samych lub uzyskać pomoc.

Jednakże, ważne jest zrozumienie, że zaburzenia psychiczne są poważnymi schorzeniami, które istotnie wpływają na życie codzienne i funkcjonowanie jednostki. Chociaż mogą one być trudne, nie są one w żaden sposób "pożądane" czy "ciekawe" w sensie pozytywnym.

Jeśli czujesz się niewystarczająco, ważne jest szukanie wsparcia i zrozumienia, ale niekoniecznie poprzez poszukiwanie choroby czy zaburzenia. Może warto rozważyć rozmowę z terapeutą lub psychologiem, aby lepiej zrozumieć swoje uczucia i przepracować te trudne emocje, z którymi się borykasz.

Warto pamiętać, że zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, i jeśli masz trudności, istnieje wiele sposobów, aby uzyskać pomoc i wsparcie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Potrzeba posiadania zaburzenia psychicznego może wynikać z chęci określenia swojej przypadłości, lepszego zrozumienia jej i poczucia przynależności do pewnego spektrum objawów. Poczucie bycia niewystarczającą może wynikać z wielu aspektów: relacji z rówieśnikami, braku akceptacji w różnych grupach społecznych na różnych etapach życia czy trudnych doświadczeń już w życiu dorosłym. Jednak nie musi być to zaburzeniem osobowości czy chorobą psychiczną. Warto poprzyglądać się temu poczuciu bycia niewystarczającą- kiedy ten objaw nasila się najbardziej, wspomnienia związane z tym odczuciem i ekspozycję w bezpiecznym środowisku i przy bezpiecznej osobie terapeuty, który wie jak pracować i pomóc w zaopiekowaniu się sobą.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.