Czy to normalne? Jestem dziewczyną. Mam 18 lat. 160 cm wzrostu i ważę 43 kg. Pomimo tego wcale nie wyglądam chudo. Jestem raczej szczupła. Po za tym stara się zdrowo odżywiać i podobno mam niedowagę a jem normalnie.
mgr Marta Pawelec
mgr Marta Pawelec
Dietetyk
Koszalin
Dzień dobry
Warto byłoby wykonać analizę skladu ciala I zobaczyć proporcje beztłuszczowej masy ciala do tłuszczowej masy ciala. Dodatkowo warto prowadzić dziennik żywieniowy zapisując dokładnie Wszystkie zjedzone posiłki i produkty. Dietetyk dzięki temu będzie mógł wyliczyć wartość kaloryczna posiłków oraz bilans energetyczny i stwierdzić czy tryb żywieniowy jest prawidłowy. Być może utrata kilogramów spowodowana jest błędami żywieniowymi z których nie zdajemy sobie sprawy

Witaj,
Twoje BMI wynosi 16,8 co oznacza wychudzenie. W takiej sytuacji należy udać się do specjalisty aby zdiagnozować przyczynę tak niskiej masy ciała i przyjrzeć się Twojemu modelowi odżywiania.

Dzień dobry,

faktycznie Twoja waga jest zbyt niska i wskazuje na niedowagę. Powinnaś spróbować przytyć chociaż 3 kilogramy.

Pozdrawiam serdecznie,
Marzena Wacław-Pazera

dr Katarzyna Karpińska
dr Katarzyna Karpińska
Dietetyk
Częstochowa
WITAM Twoja waga jest zbyt niska stanowczo. Mogą pojawić się problemy zdrowotne w tym najczęściej zatrzymanie miesiączki lub jej nieregularność. Poza tym trzeba zbadać tarczycę. Warto przeprowadzić kilku dniowy dzienniczek posiłków i jego przeanalizowanie przez specjalistę. Pozdrawiam dr Kasia Karpińska TWOJA DOBRA DIETA

mgr Anna Łągiewska
mgr Anna Łągiewska
Dietetyk
Piotrków Trybunalski
Moje rady:
-BMI nie jest jedynym wyznacznikiem( w Twoim przypadku wskazuje na niedożywienie), należałoby poznać skład ciała, masę tkanki mięśniowej, ilość tłuszczu w organizmie.
- polecam wizytę u dietetyka, który powinien przeprowadzić obszerny wywiad żywieniowy
- polecam spisać sobie kilka dni dzienniczek żywieniowy, czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jemy za mało albo za dużo, odżywiając się zdrowo też możesz dostarczać zbyt mało energii z pożywieniem
- bardzo ważny jest też styl życia, odpowiednia higiena snu i przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta.
Pozdrawiam
Anna Łągiewska dietetyk kliniczny DietOn

mgr Katarzyna Basarab
mgr Katarzyna Basarab
Dietetyk
Przemyśl
Witam, Twoje BMI ewidentnie wskazuje na niedowagę. W takim wypadku warto byłoby wykonać ocenę aktualnej diety, aby ocenić czy tak niska masa ciała wiąże się ze zbyt mała kalorycznością diety w stosunku do trybu życia, czy też niska masa ciała może wynikać z problemów klinicznych. Dodatkowo pomocna może okazać się analiza składu ciała, a przede wszystkim warto wykonać badania krwi i skonsultować wyniki ze specjalistą.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.