Czy to może być nerwica mam silne zawroty głowy czuje taki ucisk z przodu głowy jakby głowa miała mi

4 odpowiedzi
Czy to może być nerwica mam silne zawroty głowy czuje taki ucisk z przodu głowy jakby głowa miała mi wybuchnąć i trochę też z tyłu głowy czy z nerwów aż tak mocno może się kręcić w głowie i tak jakby nogi odmawiały mi posłuszeństwa nigdy bym nie pomyślała że od nerwicy mogą być takie objawy wciąż o czymś myślę oglądam telewizję i głowę zaprzątam myślami nawet idę po ulicy i też myślę
Droga Pani,
np. silny i długotrwały stres, czy zaburzenia lękowe mogą objawiać się reakcjami fizycznymi, również takimi, o jakich Pani pisze. Sugeruję najpierw wykluczenie chorób somatycznych (lekarz pierwszego kontaktu). Jeśli wyniki badań będą w normie, wskazana będzie konsultacja psychologiczna lub psychiatryczna. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Objawy, które Pani opisuje mogą być związane z różnymi chorobami. Stres i zaburzenia lękowe często przejawiają się silnymi reakcjami somatycznymi, jednak kluczowe na początku jest wykluczenie innych chorób. Jeżeli lęk, zamartwianie się, są problemami, z którymi również się Pani zmaga, przed podjęciem psychoterapii konieczna będzie konsultacja lekarska, przeprowadzenie niezbędnych badań w celu wykluczenia somatycznych przyczyn opisywanych objawów. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, Pani objawy mogą być wynikiem nerwicy. Co do kolejnych kroków w celu postawienia trafnej diagnozy w pełni zgadzam się z przedmówcami; powinna Pani odbyć konsultację u lekarza internisty, wykonać zlecone badania krwi, i jeśli będzie trzeba, odbyć konsultację psychiatryczną. Zachęcam Panią do podjęcia leczenia aby dobrze się czuć i cieszyć życiem. Życzę powodzenia, Emilia Szymanowicz
Dzień dobry, niestety w dzisiejszych czasach wiele kobiet cierpi na "ciągłe siedzenie w głowie, w swoich myślach". W XXI w. nowych technologii szczególnie ciężko jest nam się wyciszyć, połączyć z własnym ciałem i jego potrzebami, być tu i teraz, przeżywając przyjemne momenty życia. Coraz ciężej jest się zatrzymać myślami, by skoncentrować się na byciu w chwili. Takie ciągle rozmyślanie, tworzenie hipotetycznych scenariuszy, które nigdy i tak się nie spełniają nie jest korzystne dla naszego funkcjonowania. Polecam serdecznie naukę medytacji, mindfulness - natomiast w grupie, z instruktorem, ponieważ próby samodzielne mogą być zbyt ciężkie dla osoby, która nie potrafi wyciszyć umysłu. Czy myślała Pani już o hipnozie w celu uwolnienia się od natrętnych myśli i odzyskania pełni władzy nad swoim życiem, umysłem, ciałem i uczuciami? Serdecznie zapraszam!
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 470 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.