Czy to już jakaś nerwica/psychoza? Mam 25 lat i około tydzień temu byłem przesłuchiwany na policj

2 odpowiedzi
Czy to już jakaś nerwica/psychoza?

Mam 25 lat i około tydzień temu byłem przesłuchiwany na policji jako świadek. Nie mam żadnych zarzutów, ani nie jestem podejrzany, ale od tamtego czasu mam cały czas jakiś lęk ogólnie przed tym, że będę skazany/trafię do więzienia. Opisywałem już sprawę prawnikom, na forum prawniczym, ale żadna uzyskana odpowiedź, że nic mi nie grozi, nie pomaga. Jak coś czego się bałem okazuje się niemożliwe, to wynajduję nowy powiązany problem, czy to jakieś objawy nerwicy/fobii czy czegoś podobnego?

Wcześniej dość łatwo się stresowałem różnymi rzeczami, ale nigdy nie miałem czegoś takiego. Te nerwy i poczucie zagrożenia pojawiło się nagle i w ostatnich dniach zaczęło destabilizować mi pracę i życie rodzinne. Cały czas myślę tylko o tym. Zastanawiam się nad wizytą u psychologa/psychiatry nie wiem, który z nich będzie adekwatny, ale to będzie możliwe dopiero za kilka dni. Czy to możliwe, żeby pojawiła się taka nerwica nagle i faktycznie jest to zagrożenie urojone?

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Opisuje Pan, że doświadczył silnie stresującej sytuacji i silnie reaguje Pan na to wydarzenie, co jest zupełnie naturalne. Jednak relacjonuje Pan, że pojawia się destabilizacja codzienności, więc można rozważyć konsultację do jednego ze specjalistów, o których Pan wspomniał (zależnie od dostępności). Gdyby poziom niepokoju się utrzymywał w kolejnych tygodniach, wtedy zdecydowanie zalecam wizytę u lekarza psychiatry. Dobrze, że jest Pan czujny w dbałości o własne zdrowie.

Dzień Dobry,
zachęcam do kontaktu ze specjalistą , aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty .
Pozdrawiam serdecznie