Czy to jest niedostowanie społeczne? A jeśli tak to co robić? Mój syn ma 18 lat od dziecka miał prob

2 odpowiedzi
Czy to jest niedostowanie społeczne? A jeśli tak to co robić? Mój syn ma 18 lat od dziecka miał problemy w kontaktach z rówieśnikami i osobami dorosłymi. W obecnej chwili ma 17 lat i jest coraz gorzej. Syn już wiele razy był badany w poradni i nic mu nie pomogło. Psycholog stwierdził że jego rozwój umysłowy znajduje się w dolnych granicach inteligencji przeciętnej. Chodzi do liceum dość słabego gdzie są niskie wymagania a i tak ma problemy z zdaniem do następnej klasy bo nie chce się uczyć. Po za tym wszystkim nie chce nawiązywać z nikim żadnych relacji. Odzywa się tylko w tedy kiedy już musi albo i nie. Nie chce uczestniczyć w życiu społecznym. Dobrowolnie wycofuje się z kontaktów.
Dzień dobry, poruszyła Pani bardzo duży obszar. I tak naprawdę trudno na podstawie tego co zostało napisane zasugerować cokolwiek innego niż skorzystanie z wizyty a pewnie i całej terapii u specjalisty. Gorąco zachęcam wyszukać w Państwa okolicach psychoterapeuty, który o czym jestem przekonana, pomoże Państwu z problemami, które są powyżej opisane.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, spectrum opisywanych zachowań jest zbyt szerokie. Aby postawić trafną a przede wszystkim nie krzywdzącą nikogo diagnozę zachęcam do skorzystania z porady, konsultacji lub wsparcia psychologa/psychoterapeuty.
Wówczas możliwe będzie postawienie trafnej diagnozy a następnie podjęcie odpowiednich kroków by uzyskać porządny spokoj ducha dla każdej ze stron.