Czy to jest już zaburzenia odżywania? Mam 20 lat 158 cm wzrostu i ważę 65 kg. W wieku 16 lat przy ty

2 odpowiedzi
Czy to jest już zaburzenia odżywania? Mam 20 lat 158 cm wzrostu i ważę 65 kg. W wieku 16 lat przy tym samym wzroście ważyłam 55 kg a w wieku 18 już 60. W obecnej chwili już nic nie urosłam tylko zwiększyła mi się moja waga. Mój problem polega na tym że czasami pomimo braku uczucia głodu jem takie rzeczy jak : chipsy, batony, lody, frytki itp. robie to jakoś 3 razy na tydzień. Następnie żeby sprawdzić czy nie przytyłam potrafie ważyć się 10 razy dziennie. W ciągu ok. 3 lat przytyłam od tego 10 kg. W obawie przed następnymi kilogramami chciałbym przestać jeść takie rzeczy ale nie moge się powstrzymać. Dodatkowo zauważyłam że często robie to bo mi się np. nudzi albo stresuje się czymś
Dzień dobry! Diagnozy przede wszystkim nie możemy postawić online na podstawie jednego wpisu. Jeśli to Panią niepokoi to warto wybrać się do dietetyka lub psychiatry/psychologa zajmującego się tematem zaburzeń odżywiania. To normalne ze w wieku dorastania/dojrzewania masa ciała wzrasta, zmienia się proporcja ciała. pani aktualna waga wskazuje na nadwagę. Jest to spowodowane nadwyżką kaloryczną i niewłaściwymi nawykami. Bardziej przyjrzałabym się jak wyglądają inne posiłki skoro nadrabia pani niezdrowymi przekąskami. Może to wcale nie zaburzenia odżywiania ale źle rozłożenie kaloryczności posiłków w ciągu dnia. Jeśli Panią coś niepokoi to zalecam wizytę stacjonarną u specjalisty :) Korzystanie z gotowym diet z internetu, czy "leczenie" się i odchudzanie na własna rękę może wręcz pogłębić problem. Pozdrawiam

Dzień dobry,
Zapraszam na konsultację psychodietetyczną, podczas której na podstawie wywiadu będę mogła ocenić możliwość wystąpienia u Pani zaburzeń odżywiania. Zwiększone łaknienie na pokarmy rekreacyjne nie oznacza, iż występują u Pani zaburzenia odżywiania.

pozdrawiam serdecznie

Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.