Czy to coś poważnego?

5 odpowiedzi
Witam mam tu opis badania rentgenowskiego nic z tego nie rozumiem a do lekarza muszę trochę poczekać..czy ten opis to coś groźnego?. Opis zniesienie fizjologiczne lordozy szyjnej .Dyskretne obnizenie intensywnisci sygnału w obrazach T2 zależnych krążka m-k C5/6 przemawiające za procesem jego dehydratacji. W segm. C3/4,C4/5 i C5/6 tylna pośrodkowo lewoboczna przepuklina krążka m-k modelujący worek oponowy, w seg. L3/4 dyskretna, w segmn C4/5odcinkowo bezpośrednio przylegajaca do brzusznej galezi lewego korzenia nerwowego C5 z możliwym jego okresowym podrażnieniem i z przewezenie lewego zachylka bocznego kanału kręgowego,w segm C5/6przepuklina najsilniej wyrażona uwypuklająca się nieznacznie podwiezadlowo ku dolowi, uciskajaca na worek oponowy ze zniesieniem przedrdzeniowej przestrzeni plynowej i modelowaniem przednio lewobocznej powierzchni rdzenia kręgowego, uciskiem lewego korzenia nerwowego C6 stenozą lewego zachyłka bocznego kanału kręgowego, jak również zwezeniem lewego otworu m-k z możliwym podrażnieniem wewnatrzotworowego odc.lewego nerwu rdzeniowego C5. W segm.C6/7tylna niewielka lewoboczna przepuklina krążka m-k modelujaca worek oponowy.
Szanowna Pani? / Szanowny Panie?
Opisano wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Przydałaby mi się informacja o wieku, płci i dolegliwościach. Proponuję szybką wizytę u specjalisty - najlepiej neurochirurga. Jestem do dyspozycji - lista poradni, w których przyjmuję jest wyszczególniona na moim profilu.
Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz

Oczywiście decyzja o wyborze strategii leczenia wiąże się z kompleksową oceną stanu klinicznego i badań obrazowych. Z opisu wynika, że nie można wykluczyć konieczności leczenia operacyjnego.
a co jest klinicznie ? spore zmiany, może do operacji? Należałoby obrazy zobaczyć
Opis rezonansu sugeruje dyskopatię z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych po stronie lewej na dwóch poziomach. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna celem badania neurologicznego oraz oceny zdjęć rezonansu. Zaplanowanie dalszego leczenia zależy od obecności niedowładu, nasilenia dolegliwości bólowych, korelacji dolegliwości z obrazem rezonansu i od oczekiwań pacjenta. Określenie czy jest potrzebna operacja na podstawie opisu rezonansu nie jest możliwe
Witam,
sprawa jest na tyle poważna na ile daje dolegliwości. jeśli sa niewielkie to można spokojnie czekać
pozdrawiam
Piotr Winkler