Czy taka osoba mogła by skończyć szkołę wyższą? W wyniku przeprowadzonego badania psychologicznego s

2 odpowiedzi
Czy taka osoba mogła by skończyć szkołę wyższą? W wyniku przeprowadzonego badania psychologicznego stwierdza się rozwój umysłowy w granicach inteligencj przeciętnej rozwój nieharmoniny przewaga myślenia słwono - logicznego nad myśleniem praktycznym. Mocną stroną są zdolności językowe (werbalizownie definiowanie) trwałość pamięci werbalnej rozumowanie arytmetyczne tempo uczenia się wzrokowo - ruchowego zdolności do klsyfikowania (abstrahowanie uogólnianie porównywanie) zdolności do spostrzegania szczegółów rozumienie norm i zasad społecznych oraz wiadomości (wynik przeciętny). Najsłabiej rozwinięte są analiza i synteza materiału wzrokowego wyobraźnia i wizulacja przestrzenna umiejętność organizowania materiału wzrokowego w większe całości oraz myślenie przyczynowo skutkowe w oparciu o materiał graficzny.
Dzień dobry, rozwój w "granicach inteligencji przeciętnej", czyli rozumiem, że w normie. Nie widzę przeciwwskazań, żeby ta osoba mogła ukończyć szkołę wyższą. Spojrzałbym na to w ten sposób - osoba ta do pewnych kierunków studiów może mieć predyspozycje, a do innych nie. Na przykład studiowanie architektury bym odradzał. Dużo też zależy od motywacji. Jeśli osoba będzie miała odpowiednią motywację i wybierze adekwatny do swoich zdolności kierunek studiów, to uważam, że może mieć szansę ukończyć szkołą wyższą.

Witam serdecznie, jak najbardziej osoba z takimi wynikami może rozpocząć studia i ma wszelkie możliwości by je ukończyć. Każdy człowiek ma indywidualne umiejętności, zdolności predyspozycje, które w różnych materiach się albo ujawniają i rozwijają w procesie uczenia albo pozostają nie odkryte i wówczas nie można z nich korzystać. Podstawą pracy nad możliwościami i i osiąganiem celów w życiu jest samorealizacja i motywacja. W przypadku doboru kształcenia warto zrobić analizę umiejętności i zdolności w oparciu także o zainteresowania, pasję które dana osoba posiada.