Czy ta osoba poradzi sobie w szkole zawodowej? A jeśli nie to co w tedy robić. Ma słabe oceny główni

3 odpowiedzi
Czy ta osoba poradzi sobie w szkole zawodowej? A jeśli nie to co w tedy robić. Ma słabe oceny głównie 2 i 3. Na świadectwie miała 8 ocen dopuszczających i nadal się lepiej nie uczy a nie długo kończy podstawówkę. Pewnie do szkoły typu liceum czy technikum się niedostanie. Jednak co robić jeśli nie poradzi sobie w szkole zawodowej? Czy istnieje taka możliwość? Całokształt badań wskasuje na rozwój umysłowy w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Mocną stroną uczennicy jest uczenie się wzrokowo - ruchowe w zakresie motoryki małej w tym grafomotoryki oraz orientacja wyobraźnia i wizulacja przestrzenna (wynik przeciętny). Najsłabiej rozwinięte są zdolności do spostrzegania szczegółów rozumienie norm i zasad społecznych trwałość pamięci werbalnej oraz przewidywanie konsekwencji zdarzenia początkowego. Wyżej wymienione zdolności przyjmują bardzo niski poziom rozwoju. Podobnie rozwinięte są rozumowanie arytmetyczne synteza danych spostrzeżeniowych (ujmowanie relacji część całość) oraz pamięć słuchowa krótkoterminowa. Rozwój niższy niż przeciętny przyjmuje zdolności językowe (werbalizownie definiowanie) oraz zdolności do klsyfikowania (abstrahowanie uogólnianie porównywanie). Czyta w przeciętnym tempie w sposób wyrazowy z nielicznymi błędami typu przekręcanie wyrazów zmiana litery lub brzmienia końcówk brzmienia domysły. Uczennica wykazuje słabe rozumienie czytanego tekstu na głos. Przeciętne rozumienie stwierdza się w sytuacji czytania po cichu..... Potem pisze jeszcze że poziom graficzny pisma jest obniżony, pisze w przeciętnym tempie, wypowiedzi pisemne i ustne uczennicy są na niskim poziomie pod względem słownictwa i konstrukcji językowej, ma brakiem z matematyki z zakresu szkoły podstawowej, zaburzenia integracji funkcji percepcjino - motorycznych oraz obniżony rozwój umiejętności fonologicznych.
Trudności intelektualne często trochę niwelują się z wiekiem, jeśli mamy odpowiednią stymulację. To, że ktoś nie uczy się w szkole nie musi jeszcze oznaczać, że nie poradzi sobie w życiu. Wybór szkoły zawodowej wydaje się sensownym rozwiązaniem. Są jeszcze szkoły specjalne, lub pójście do pracy.

Dzień dobry,
trudno stwierdzić jednoznacznie jak ta osoba poradzi sobie w szkole zawodowej, ale myslę,że warto być dobrej myśli. Możliwe,że jeśli znajdzie się w akceptującym środowisku, edukacja okaże się łatwiejsza. Nauka w szkole zawodowej wymaga nieco innych predyspozycji niż w szkole średniej ( liceum/technikum)-jest to nauka oparta w większym stopniu na konkrecie, na edukacji w kierunku uzyskania konkretnego zawodu. Wcale nie jest powiedziane,że nauka w szkole zawodowej będzie swego rodzaju "porażką". Być może da tej osobie narzędzia do satysfakcjonującej pracy.
Powodzenia!
Natalia Szymańska
Zgadzam się z koleżankami. Dodatkowo zadam pytanie: czy uczennica chce isc do szkoly zawodowej? Czy to tylko oczekieania opiekunow? Kazdy czlowiek, czy to ma trudnosci wyzej wymienione czy ich nie ma, najlepiej realizuje swój potencjał gdy robi to, co wzbudza w nim ciekawość. Sugeruję eksperymentalnie sprobowac nieco zmienic nacisk uwagi z problemow i trudnosci dziewczynki na to co rzeczywiscie mogloby ją ciekawic lub rozwijac pasje. Skupienie na problemie tylko go wzmacnia. Skupienie na jej mocnych stronach pomoże wyznaczyc najlepszy na dany moment kierunek dla niej. Powodzenia!