Czy przy wyciętym woreczku żółciowym i kiedyś ostrym zapaleniu trzustki jakieś około 6/7 lat temu mo

2 odpowiedzi
Czy przy wyciętym woreczku żółciowym i kiedyś ostrym zapaleniu trzustki jakieś około 6/7 lat temu mogę stosować przy treningach spalacz tłuszczu .
Szanowny Panie, uważam, że nie. Po pierwsze dlatego, że spalacz może obciążać organizm, co w Pana wypadku jest niekorzystne, a po drugie, że ich skuteczność jest bardzo wątpliwa. Dodatkowo to właśnie spalacze tłuszczu są najczęściej zanieczyszczonymi suplementami substancjami, które nie powinny się tam znaleźć. Żaden pożądny dietetyk sportowy nie poleci nikomu spalacza tłuszczu, bo jeśli trening jest dobry i dieta dostosowana to nie ma potrzeby dodatkowo obciążać organizmu produktem do końca niewiadomego składu i wątpliwej skuteczności. Pozdrawiam.

Niezależnie od występujących chorób i stanów pooperacyjnych, treningowe "spalacze tłuszczu" odradzane są każdemu. Są to środki klasyfikowane jako suplementy diety. Ich działanie jest deklarowane lub sugerowane przez producentów, jednak w rzeczywistości nie mają one prawie żadnego efektu "spalającego". Te, które faktycznie mają wpływ na np. zwiększenie termogenezy wykazują działanie na poziomie 2-3%. Warto zwrócić uwagę także na dawki substancji czynnych w tych suplementach, których zwykle są po prostu śmieszne ilości niedające nawet tych skromnych efektów. W skrócie: szkoda zdrowia i pieniędzy.

Przebyta cholecystektomia i potencjalne nawroty OZT w tym przypadku są jedynie dodatkowymi wskazaniami do niestosowania tych suplementów.