Czy przerośnięty fald blony maziowej lub inne patologie w kolanie mogą powodować cierpnięcie stopy ?

2 odpowiedzi
Czy przerośnięty fald blony maziowej lub inne patologie w kolanie mogą powodować cierpnięcie stopy ?
Mówiąc najprościej mogą ale nie muszą. Dotyczy to w szczególności miejsc najczęstszych uwięźnięć nerwu strzałkowego wspólnego lub n. piszczelowego nie tylko w obazarze kolana ale wzdłuż przebiegu gałęzi odchodzących z ww nerwów i nerwu kulszowego tworzącego ww nerwy. By jednak mieć pewność powinieneś/powinnaś zostać zbadany/-a pod kątem różnicowania z innymi czynnikami mogącym i wywołać podane objawy. Nie jest zbyt rozsądne by z góry zakładać pewien nawet dość prawdopodobny scenariusz. Różnicując uzyskuje się dzięki pewność potwierdzają słuszność co do diagnozy a w następstwie tego co do sposobu postępowania terapeutycznego.

Takie scenariusz jest możliwy, wszystko zależy od wielkości patologi występującej w obszarze stawku kolanowego. Natomiast aby sprawdzić i dowiedzieć się co jest przyczyną dolegliwości należałoby wykonać dokładne badanie u osteopaty lub u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam Serdecznie

Łukasz Radziszewski
Sugeruję wizytę: Osteopatia - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.