Czy Pani Doktor zajmuje się również leczeniem dermatologicznym metodami naturalnymi?

7 odpowiedzi
Chodziłam do różnych dermatologów, mam problemy z cerą, które powiększały się po stosowaniu zalecanych preparatów, jestem już trochę zrezygnowana. Chciałabym spróbować leczenia przy pomocy medycyny naturalnej, czy Pani Doktor również zajmuje się problemami dermatologicznymi?
Tak zajmuję się problemami zdrowotnymi,które Pani zgłasza. Zapraszam na konsultację.

Witam,
Problemy z cerą, to często sytuacja związana z niewłaściwą dietą, zawierającą np. alergeny. To co jemy wpływa nie tylko na to jak się czujemy i czy mamy energię, ale również na to jak wyglądamy w dosłownym tego słowa znaczeniu. Często eliminacja pewnych grup produktów daje pożądany efekt. Zalecane preparaty nie działają na przyczynę, lecz na skutek, dlatego jeśli nie usunie Pani przyczyny to niestety nie pozbędzie się Pani problemu mimo stosowania preparatów. Terapię wspomagać można naturalnymi kosmetykami, bo skóra jest organem delikatnym, wrażliwym i narażonym na działanie czynników środowiska każdego dnia. Stąd wręcz zalecam naturalne kosmetyki, które są mniej toksyczne i agresywne wobec podrażnionej już skóry. Oczywiście, problemami dermatologicznymi również się zajmuję. Zapraszam na wizytę do gabinetu.

Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Tak, oczywiście. Problemy dermatologiczne wynikają z obecności toksyn pochodzących również od pasożytów, bakterii, grzybów, w wyniku których dochodzi do stanów zapalnych w obrębie skóry. Potrzebuje Pani kompleksowego oczyszczania. Zapraszam serdecznie.
Witam,
Droga Pani, nie jestem dermatologiem, jednak odpowiednio zbilansowany jadłospis z uwzględnieniem witamin i minerałów, jak i innych aktywnych związków obecnych w naturalnie dostępnych produktach może korzystnie wpłynąć na stan cery, nie stosuję oraz nie wykonuję zabiegów w oparciu o medycynę naturalną, więc nie jestem pewna, czy aby o taką pomoc Pani chodzi. Pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie. Pomagam dietoterapią w problemach z cerą - układam indywidualny jadłospis oraz zalecam naturalną suplementację. Natomiast jeśli zależałoby Pani na włączeniu ziół - to niestety nie jest to moja dziedzina.
nie jestem lekarzem a tym bardziej dermatologiem!
Witam serdecznie,
Jestem dietetykiem klinicznym i jedyny sposób w jaki mogę Pani pomóc to dietoterapia. Dobrze byłoby, gdy wykonała Pani testy alergiczne aby wykluczyć lub potwierdzić alergię lub nietolerancję. Możemy wtedy przygotować odpowiednio zbilansowany dla Pani jadłospis.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny