Czy odpowiednia dieta może pomóc przy niedowadze?

12 odpowiedzi
Witam, borykam się z problemem niedowagi. Nie mogę go zwalczyć. Czy odpowiednio dobrana dieta jest w stanie mi pomóc?
Witam serdecznie,
Naturalnie, odpowiednio dobrana i prawidłowo zbilansowana dieta jest w stanie zwiększyć masę ciała. Prowadziłam pacjentów z podobnym problemem.
Zapraszam do kontaktu, myślę, że będę w stanie pomóc.
Pozdrawiam,
Małgorzata Bellwon
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Niedowaga może być efektem choroby. Należałoby wykluczyć celiakię, choroby trzustki, zespół złego wchłaniania np. z powodu choroby jelit. Po wykluczeniu choroby można działać dietą, jeśli jest jednak jakaś choroba, to też dieta pomoże ją wyleczyć lub poprawić jakość życia. Jeśli jednak niedowaga lub bardzo szczupła sylwetka jest cechą genetyczną to trudno ją poprawić. Jednak warto spróbować. Sama dieta jednak nie wystarczy, warto wprowadzić jeszcze trening zwiększający masę mięśniową.
Witam. Z pewnością problem niedowagi wiąże się z nieprawidłowościami dotychczasowej diety i za pomocą odpowiednich modyfikacji można doprowadzić do wzrostu masy ciała, mam tutaj na myśli wzrost masy mięśniowej. Odpowiednia dieta znaczy przede wszystkim dieta zbilansowana, różnorodna, dostosowana jeśli chodzi o kaloryczność i proporcje makroskładników. Niezwykle istotne jest utrzymanie odpowiedniej aktywności fizycznej.
Witam serdecznie,
Oczywiście zastosowanie odpowiednio zbilansowanej diety może pomóc w walce z niedowagą.
Zapraszam na konsultację podczas której wspólnie znajdziemy jej przyczynę oraz żywieniowe możliwości jest zwalczenia.

Pozdrawiam
Joanna Markowska
Szanowna Pani/Szanowny Panie,
odpowiednio dobrana kalorycznie, zdrowa dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną są w stanie pomóc Pani/Panu w tym problemie.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Oczywiście. Odpowiednio ułożona i zbilansowana dieta może skutecznie pomóc z problemem niedowagi. Jest to temat bardzo szeroki więc najlepiej jest go omówić na bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Pozdrawiam. Magda Oskroba-Olszówka
Dzień dobry, tak odpowiednio zbilansowana dieta pomaga przy wzroście masy ciała.W Pani sytuacji również ma znaczenie przyczyna niedowagi, czy jest to podłoże chorobowe czy z powodu stosowanej dotychczasowej diety i aktywności fizycznej.
Dzień Dobry,
Oczywiście, że prawidłowo zbilansowana dieta może zwalczyć problem niedowagi. Warto przed wizytą u dietetyka wykonać aktualne wyniki badań,(krew, mocz, hormony tarczycy). Jeżeli dieta nie zmieniła się w ostatnim czasie, a waga znacząco spadła mogą to być niepokojące sygnały, których nie można bagatelizować. Dieta przy zbudowaniu tkanki mięśniowej i tłuszczowej o ile jest taka potrzeba powinna charakteryzować się regularnymi posiłkami, bogatymi w produkty białkowe ( mięso, ryby, jaja, sery białe, rośliny strączkowe, ) a także produkty zbożowe - pełnoziarniste, warzywa i owoce. Bardzo ważne jest indywidualny dobór diety w tym makroskładników, (białek, tłuszczy, węgdlowodanów) tak aby skutecznie przybierać na wadze i nie wyrządzić szkody w organizmie,

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Marta Świerzbin
Jak najbardziej odpowiednia dieta powinna pomóc. Aby odpowiednio dobrać kaloryczność jadłospisu niezbędne jest monitorowaniu masy ciała podczas wizyty kontrolnych. Każdy z nas jest inny i w przypadku problemów z niedowagą trzeba sukcesywnie podnosić kaloryczność, aż do osiągnięcia efektu. Warto pamiętać, że zalecane jest włączenie odpowiedniej aktywności fizycznej.
Witam,
Odpowiednią dietą można zwiększyć masę ciała. Warto jednak wcześniej wykluczyć ewentualne przyczyny: choroby pasożytnicze, nadczynność tarczycy, choroby przewodu pokarmowego (m.in. celiakia, zespół złego wchłaniania).
Pozdrawiam
Oczywiście, że tak, jedynie najpierw należałoby przeprowadzić wywiad z Panią aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne i dopiero wtedy zastosować odpowiednie żywienie
Pozdrawiam
Zdecydowanie. Warto zastanowić się jaka jest przyczyna niedowagi. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli zwiększyć masę ciała o ok. 2kg miesięcznie.
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.