Czy ocet jabłkowy zakwasza czy odkwasza organizm? Czy warto go pić, żeby utrzymać odpowiednie pH org

2 odpowiedzi
Czy ocet jabłkowy zakwasza czy odkwasza organizm? Czy warto go pić, żeby utrzymać odpowiednie pH organizmu? W jakich ilościach go pić jeśli faktycznie odkwasza organizm? Czy szklanka wody z jedna łyżką octu jabłkowego spożywana codziennie pozwoli zachować równowagę w organizmie? Proszę o odpowiedz, bo spotkałam się z różnymi opiniami na ten temat.
pH organizmu utrzymywane jest na prawidłowym poziomie dzięki mechanizmom buforowym. W innym przypadku, gdyby nasze pH krwi spadło rzeczywiście w kierunku kwaśnego, byłby to stan dla nas bardzo zagrażający i wymagający natychmiastowej opieki medycznej. Warto też podkreślić, że w naszym organizmie mamy do czynienia z różnymi środowiskami: i lekko zasadowymi i kwaśnymi. Przykładem jest pH żołądka, w którym znajduje się kwas solny i które musi być odpowiednio kwaśne, abyśmy mogli trawić pokarm. Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam
Ocet jabłkowy, choć zawiera w sobie sporo kwasów, również ma silne właściwości alkaliczne. Wszystko to za sprawą dużej zawartości alkalizujących minerałów, dzięki którym szybko można przywrócić równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Ocet jabłkowy może okazać się doskonałym
wspomagaczem w diecie zasadowej, ponieważ nie tylko zobojętni nadmiar kwasów w organizmie, ale też pomoże go oczyścić, usuwając złogi i toksyny, które zalegają w tkankach i narządach.
Aby odkwasić organizm pij codziennie rano napój przygotowany z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i dwóch łyżeczek miodu rozpuszczonych w szklance ciepłej wody. Taka mikstura wcześnie rano doskonale pobudzi metabolizm, doda energii i będzie działała odkwaszająco aż
do wieczora.
Pozdrawiam
Eliza Nowakowska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.