Czy ocet jabłkowy zakwasza czy odkwasza organizm? Czy warto go pić, żeby utrzymać odpowiednie pH org

2 odpowiedzi
Czy ocet jabłkowy zakwasza czy odkwasza organizm? Czy warto go pić, żeby utrzymać odpowiednie pH organizmu? W jakich ilościach go pić jeśli faktycznie odkwasza organizm? Czy szklanka wody z jedna łyżką octu jabłkowego spożywana codziennie pozwoli zachować równowagę w organizmie? Proszę o odpowiedz, bo spotkałam się z różnymi opiniami na ten temat.
pH organizmu utrzymywane jest na prawidłowym poziomie dzięki mechanizmom buforowym. W innym przypadku, gdyby nasze pH krwi spadło rzeczywiście w kierunku kwaśnego, byłby to stan dla nas bardzo zagrażający i wymagający natychmiastowej opieki medycznej. Warto też podkreślić, że w naszym organizmie mamy do czynienia z różnymi środowiskami: i lekko zasadowymi i kwaśnymi. Przykładem jest pH żołądka, w którym znajduje się kwas solny i które musi być odpowiednio kwaśne, abyśmy mogli trawić pokarm. Pozdrawiam!

Witam
Ocet jabłkowy, choć zawiera w sobie sporo kwasów, również ma silne właściwości alkaliczne. Wszystko to za sprawą dużej zawartości alkalizujących minerałów, dzięki którym szybko można przywrócić równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Ocet jabłkowy może okazać się doskonałym
wspomagaczem w diecie zasadowej, ponieważ nie tylko zobojętni nadmiar kwasów w organizmie, ale też pomoże go oczyścić, usuwając złogi i toksyny, które zalegają w tkankach i narządach.
Aby odkwasić organizm pij codziennie rano napój przygotowany z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i dwóch łyżeczek miodu rozpuszczonych w szklance ciepłej wody. Taka mikstura wcześnie rano doskonale pobudzi metabolizm, doda energii i będzie działała odkwaszająco aż
do wieczora.
Pozdrawiam
Eliza Nowakowska