Czy nieuzasadniona nienawiść, agresja irracjonalne pomysły, pomówienia w stosunku do sąsiada są pato

2 odpowiedzi
Czy nieuzasadniona nienawiść, agresja irracjonalne pomysły, pomówienia w stosunku do sąsiada są patologią?
To może być nie do zniesienia.
Złość to przede wszystkim emocje. Pytanie: co je wywołuje? Dlaczego się pojawiają? I czy można te emocje inaczej rozładować, niż poprzez agresję. Jeśli nie jest Pani/Pan w stanie sam(a) odpowiedzieć na te pytania, myślę, że sprawnie działający psycholog może w tym pomóc. Pozdrawiam, Radosław Krąpaiec, psycholog

Witam serdecznie,
Czasem ciężko jest zrozumieć własne odczucia i emocje, dlatego istotne jest by zagłębić się w znaczenie i pochodzenie takich odczuć.
Ważne jest by pamiętać ze emocje powstaje na wskutek środowiska w którym się znajdujemy, często te środowisku jest albo przypomnieniem o przeszłości lub z jakiegoś powodu wytwarza odczucie zagrożenia.