Czy nanomood forte jest skuteczne na depresję i pomoże mi w odzyskaniu pewności siebie

2 odpowiedzi
Czy nanomood forte jest skuteczne na depresję i pomoże mi w odzyskaniu pewności siebie
Nanomood forte jest suplementem diety i w tej kwestii lepiej odpowie lekarz lub farmaceuta. To co mogę wskazać, to że nie ma jednej recepty na depresję, a tym bardziej na odzyskanie pewności siebie. Przyczyny obu rzeczy bywają różne, bywają również depresje lekooporne. Istnieje wiele form leczenia depresji jak również metod rozwijania pewności siebie i należy je dobierać adekwatnie do osoby i jej sytuacji. Jeśli doświadcza Pan/ Pani objawów depresji lub została ona zdiagnozowana to należy zająć się jej leczeniem. Jeśli została zdiagnozowana - proszę stosować się do wskazań specjalisty, który postawił diagnozę, a w razie wątpliwości udać się na dodatkową konsultację do innego specjalisty po drugą opinię. Jeśli jednak nie było diagnozy, to zachęcam do udania się na konsultację psychologiczną. Psycholog, a najlepiej psycholog kliniczny, będzie mógł w trakcie takiego spotkania dokładnie zbadać sytuację, poznać objawy i zrobić wstępne rozeznanie przyczyn złego samopoczucia, a następnie wskaże dalsze kroki (w tym konsultację z psychiatrą, który przepisuje leki lub rozpoczęcie psychoterapii jeśli będzie to potrzebne). Bardzo proszę nie lekceważyć swojego złego samopoczucia i skorzystać z profesjonalnego wsparcia, aby zapobiec dalszemu rozwojowi depresji (jeśli taka wystąpiła). Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Pytanie powinno się kierować do lekarza psychiatry