czy na alergię 11 letnie dziecko musi brać leki ze sterydami

1 odpowiedzi
Dzień dobry panie doktorze moje 11 letnie dziecko ma alergie na roztocza kurzu domowego kl3,pleśnie,grzyby,trawy,od ok 3 lat bierze dawniej aleric deslo a teraz hitaxa od października do maja jegoobjawy to kaszel rano i wieczorami kiedyś byłsuchy a teraz od 3 tygodni jest odrywający co mnie zaczyna martwić.Byłam w poradni pumologicznej miał robioną spirometrie i wyszła dobrze dostał nadal hitaxe 1 tab. oraz do nosa Fanipos ponieważ spływa mu do gardła katar przez co kaszle (pani dr.tak powiedziała)przez dwa dni podałammu ten lek i w trzeciej dobie była troche poprawa ale syn zaczął być senny w szkole igo odstawiałam.Poszłamdo drugiej pani dr. ZALEciła podanie hitaxyoraz leku wziewnego 2 razy dziennie asorio100 mogłam się troche pomylić z nazwą ponieważ nie moge sie odczytać ale wiem że to steryd i nie wiem co mam robić.Czy bardziej zaszkodze dając mu ten lek czy jak go nie podam .Pani doktor zaleciła podać go przez miesiąc a później na wizycie stwierdzi co dalej oraz zaproponowała odczulanie.Napisze że syn ma stwierdzony refluks oraz miał gronkowca złocistego i brał antybiotyk do nosa geutamin.Prosze bardzo o odpowiedź i porade co mam zrobić aby krzywdy nie zrobić dziecku.Zrozpaczona mama Maksa.
Myślę że nie zaszkodzą mu te leki. Proszę odczulac dziecko widze ze lekarze podejmują sluszne decyzje.