Czy można zastąpić LIVACARE prze LoGGic60 a VSL#3 Vivomixxem podczas celowanej probiotykoterapii?

2 odpowiedzi
Czy można zastąpić LIVACARE prze LoGGic60 a VSL#3 Vivomixxem podczas celowanej probiotykoterapii?
Dzień dobry, probiotyk LIVACARE i LoGGic 60 zawierają dokładnie ten sam szczep bakterii (Lactobacillus Rhamnosus) i taką samą ich ilość (6 miliardów). Podobnie VSL#3 i Vivomixx, który również zawiera taką samą ilość bakterrii (450 miliardów w saszetce) oraz takie same szczepy jak VSL#3 (treptococcus thermophilus, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium infantis,
Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum,
Lactobacillus paracase, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus. Jednakże LoGGic jak i Vivomixx wytwożono z udziałem kazeiny z mleka lub pochodnych mleka, a VSL#3 i LIVACARE nie (czasami bywa to istotne). Jeśli więc nie ma przeciwwskazań do spożywania w minimalnych ilościach produktów mlecznych, tudzież białka mleka (kazeiny) to można zastąpić wymienione probiotyki, jeśli jest inaczej warto skonsultować się z lekarzem, przepisującym produkt. Pozdrawiam serdecznie, Marzena Wacław-Pazera, dietetyk kliniczny.

Witam, można zamienić te probiotyki jednak te pierwotnie zlecone nie mają w składzie białek mleka krowiego. Jeśli leczenie jest także pod tym kątem (alergia na białka mleka) można rozważyć jeszcze inne rozwiązania. Po zebraniu wywiadu można dobrać celowaną probiotykoterapię. Zapraszam i pozdrawiam, Angelika Frączek-Bochenek