Czy można przesunąć linie pośrodkową po nieudanym stripingu i bez ekstrakcji?

2 odpowiedzi
Witam. Moj przypadek jest taki. Zgłosiłam sie do ortodonty w celu głownie przesuniecia tej lini posrodkowej i korekty kosmetyki mojego ustawienia zebow. Linie biegła delikatnie po skosie i była przesunieta 2-3 milimetry w bok od tej dolnej, ktora jest zgodna z linia pośrodkowa twarzy.nie wyrosła mi prawej stronie czwórka(brak zawiazka). Od razu odmowiłam ekstrakcji i nadal sie tego chce trzymac. miałam robiony striping. Ząb zeby przesunac musiałam przyjsc na 2 wizyty. pierwsza wizyta o poł szpary i druga wizyta o dalsze poł szpary był przesuwany. trwało to poł roku kiedy juz mielismy przesuwać miedzy 2 a 1 szpare to raptem miejsce na przesuniecie znikło miedzy jedna a druga wizyta. Ortodonta nie potrafi mi tego wyjasnic dlaczego to sie stało, a na nowo stripingu mi juz nie zrobi(tak powiedział). Czas leczenia był wydłuzony na marne i ponoszone przeze mnie koszta.Nie wiem czy w takiej sytuacji moge ubiegać sie o czesciowy zwrot pieniedzy, czy co kolwiek? Nie wiem co robic w takiej sytacji. Czy wogole mozna jeszcze cos z tym zrobic? Dodam, ze nie znam planu leczenia i nie podpisywałam żadnej umowy u ortodonty.Tu gdzie był striping robiony zeby sa na swoim miejscu jezeli chodzi o zgryz, natomiast po drugiej stronie wyglada to jakbym miała delikatny zgryz przewieszony. Górny łuk jest wysuniety wzgledem dolnego. Jedynie linia pośrodkowa tylko nie leci juz po skosie. W razie niejasności mogę opisać to jeszcze dużo dokładniej.
Witam. Bardzo mi przykro ale na podstawie opisu ciężko mi stwierdzić czy coś jeszcze można zrobić. Zapraszam na bezpłatną konsultację.
Pozdrawiam.
Natalia Czarnecka

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez zbadania pacjenta/ew. fotografii zgryzu plus zdjęcie panoramiczne. Może istnieje opcja z użyciem mikroimplantu ortodontycznego.