Czy możliwa jest abym ja sam ćwicząc w domu naprawił wadę wymowy-sygmatyzm,czy konieczna jest długa

7 odpowiedzi
Czy możliwa jest abym ja sam ćwicząc w domu naprawił wadę wymowy-sygmatyzm,czy konieczna jest długa kuracja u specjalisty ? Mam 18 lat.
Dzień dobry,
udzielił Pan niewiele informacji: jakiego rodzaju jest sygmatyzm, z którego szeregu głoski nie są realizowane itd.

Polecam kontakt z logopedą. Specjalista pomoże ustalić przyczynę seplenienia i odpowiednio dobierze terapię.
Samokontrola, systematyczność oraz Pana zdeterminowanie są bardzo ważnym czynnikiem w terapii.

Dzień dobry!
Istnieje wiele odmian sygmatyzmu. Proszę raczej udać się do specjalisty, który bierze odpowiedzialność za terapię . Ważna jest ścisła współpraca na linii logopeda - Pacjent. Czasami poprawiam u moich Pacjentów takie samodzielne próby autoterapii. pozdrawiam !
Dzień dobry,
W terapii najważniejsza jest diagnoza, tak by móc odpowiednio dostosować terapię -adekwatnie do potrzeb pacjenta.
Samodzielna praca w domu jest konieczna, ale terapię powinien prowadzić specjalista.
Wypracowanie prawidłowej realizacji głosek dentalizowanych jest jak najbardziej możliwe również u osób dorosłych.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu ze specjalistą!
Hej,
Po pierwsze niekoniecznie terapia musi być długim procesem; wszystko zależy od wielu czynników, jak m.in. zaangażowanie pacjenta, dopasowanie metod terapii czy od samej wady.
Po drugie, jak wspominają inni specjaliści sygmatyzmów jest wiele rodzajów, dodatkowo każdy jest na tyle specyficzny, że bardzo trudno byłoby np. w internecie odnaleźć metody, sposoby do zmniejszenia seplenienia dopasowane akurat do pana osoby. Nie jest to niemożliwe, ale niekoniecznie może być tak skuteczne jak osobiste spotkanie ze specjalista.
Poza tym, z mojego doświadczenia wiem, że potrzebna jest osoba logopedy-terapeuty, który będzie motywował do kolejnych ćwiczeń.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w terapii!
Witam,
Najlepiej skontaktować się z logopedą, nawet przez Skype, potrzebna jest diagnoza (jest kilka rodzajów seplenienia i zależne jest ono od realizacji danych głosek, jak również zgryzu, uzębienia). Czasami jest potrzebny aparat ortodontyczny. Czas trwania terapii zależy od Klienta, od jego motywacji i zaangażowania w terapię.

Pozdrawiam,
Maria Kieś
Witam,terapię logopedyczną można rozpocząć w każdym wieku jednak aby była skuteczna należy skontaktować się ze specjalistą.Logopeda dokona szczegółowej diagnozy w celu ustalenia przyczyny nieprawidłowej artykulacji.Trudno jednoznacznie odpowiedzieć jak długa będzie terapia natomiast z pewnością zależy ona od regularnych ćwiczeń również w domu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w terapii.
Dzień dobry, bez postawienia diagnozy rodzaju sygmatyzm nie ma skutecznej terapii. Warto poszukać terapeuty od zaburzeń motorycznych, który dysponuje odpowiednimi narzędziami do diagnozy i terapii.
Taka terapia jest krótsza i łatwiejsza.
Powodzenia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.