Czy moja waga jest prawidłowa? Mam 18 lat. 158 cm wzrostu i 60 kg.
BMI 24.03 czyli prawidłowa. Każdy powinien dobrze się czuć we własnym ciele. Dziewczyna woli być szczuplejsza, więc 55 kg też będzie ok. ale sportsmenki mogą mieć więcej mięśni i ważyć więcej.

Tak, masa ciała jest w normie.

Waga jest prawidłowa, warto wykonać analizę składu ciała.

mgr Katarzyna Orlińska
mgr Katarzyna Orlińska
Dietetyk
Wrocław
Masa ciala jest w normie. Warto jednak poznać skład masy ciała, ponieważ nawet szczupłe osoby moga mieć nadmierną ilosc tkanki tłuszczowej. Lub jak w przypadku sportowców, przy pozornie prawidlowej lub nadmiernej masie ciala może tego tluszczu byc zbyt mało. Takie badanie jest szybkie, a pozwoli dokladnie określić stan organizmu. Pozdrawiam

dr Agnieszka Chaillot
dr Agnieszka Chaillot
Psycholog, Dietetyk
Gdynia
BMI wynosi 24, a więc waga jest prawidłowa. Przy takim wzroście waga powinna być w przedziale 46.2 kg - 62.4kg. Niemniej jednak BMI budzi wiele kontrowersji. Ważna jest także zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej, zwłaszcza ilość tkanki tłuszczowej w okolicach talii. Mięśnie waża więcej, co oznacza, że ktoś uprawiajacy sport może ważyć więcej gdyż ma więcej mięśni.Dzień dobry, wartość BMI jest wartością prawidłową, natomiast nie jest on jedynym wyznacznikiem prawidłowości masy ciała. Dokładna analiza składu ciała pomaga w określeniu poziomu tkanki tłuszczowej czy zawartości wody w organizmie. Najważniejsze aby Pani uważała , że wartość masy ciała jest odpowiednia . To co uważamy wpływa na nasze samopoczucie, a one najważniejsze żeby było jak najlepsze.

Pozdrawiam serdecznie :)

Wg wskaznika BMI - prawidłowo. Jednak w nowoczesnych gabinetach dietetycznych, można zrobić analizę składu ciała, która określi, w jakim procencie na wagę składa się tłuszcz, mięśnie czy woda oraz minerały. Pozwoli to na bardziej precyzyjne określenie Pani stanu odżywienia. Ważne jest również, jak czuje się Pani w swoim ciele. Czasami rozpiętość kilogramów, które mieszczą się w normach, może wynosić 10 i więcej kilogramów. Warto więc odwiedzić dobry gabinet i zrobić pomiary, aby być na 100% pewnym, czy jest coś do poprawy, czy nasza dieta jest dobrze zbilansowana, czy ilość ruchu jest wystarczająca.

Pozdrawiam
Agata Szymańska-Stalmach

Wartość BMI = 24,03 i jest prawidłowa. Wg kilku wzorów pomocnych w określaniu należnej masy ciała, można by się pokusić o stwierdzenie, że w wieku 18 lat mogłaby wynosić od 52,2 kg do 62,2 kg. Jak więc widać rozpiętość to aż 10 kg. Dlatego najważniejsze jest to, jak Pani się czuje z ta masą ciała. Więcej informacji uzyskać można, po wykonaniu badania na analizatorze składu ciała. Pokaże to zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, nawodnienia. Dopiero na podstawie tych informacji, można ustalić jaka masa ciała była by dla Pani optymalna.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Anna Jonak
mgr Anna Jonak
Dietetyk
Mikołów
Sama liczba niewiele mówi... Tzn. Jeśli masz przy tej wadze duża ilość tkanki mięśniowej będzie to prawdopodobnie waga odpowiednia. Natomiast przy dużej ilości tkanki tłuszczowej a małej mięśniowej już niekoniecznie i możesz słusznie nie być zadowolona z wyglądu sylwetki. Zalecam analizę składu ciała która nam da odpowiedź.

Pani masa ciała jest prawidłowa. BMI = 24,03. Należna masa ciała w Pani przypadku to zakres 46,2 kg do 62,2 kg. Wykonanie analizy masy i składu ciała na profesjonalnym analizatorze pomogłoby ocenić dodatkowo zawartość tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej, które również warunkują Pani zdrowie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.