Czy mogę przytyć?

9 odpowiedzi
Mam 38 lat i 186 cm wzrostu i ważę około 71 kg. W przeszłości Moja waga była podobna do obecnej + kilka kilo. Chciałbym przytyć kilka kilogramów, czy jest to możliwe ?
Dobry wieczór, teoretycznie jest to możliwe. Czy stosowała Pani kiedyś dietę? Pozdrawiam

Dzień dobry, tak jest możliwe zwiększenie masy ciała. Dieta najlepiej aby była połączona z treningiem budującym masę ciała aby przyrost nastąpił w masę mięśniową.
Jest możliwe przytycie. W tym przypadku ważne jest połączenie diety z ćwiczeniami.
Witam, oczywiście że tak, należy jednak wcześniej wykonać badania w kierunku tarczycy i cukrzycy oraz ogólną morfologię, aby wyeliminować choroby, które mogą być przyczyną utrzymującej się wagi ciała.Często jednak okazuje się, że przyczyną jest niedoborowe i niskokaloryczne żywienie. Wystarczy wprowadzić racjonalny jadłospis i wszystko zaczyna pracować tak jak należy.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
DIETETYK
Oczywiście, żeby przytyć trzeba systematycznie dokładać kalorii. Proszę dodawać do wszelkich potraw więcej orzechów, sezamu, pestek, owoców suszonych, regularnie co 3 godziny spozywać posiłki i oczywiście ćwiczyć. Ruch wspomaga apetyt.
Witam serdecznie,
Myślę, że zwiększenie masy ciała będzie możliwe, jednak jest to proces na pewno długotrwały. Warto zastanowić się nad przyczynami ewentualnych wahań wagi (zarówno pod kątem ewentualnych przyczyn zdrowotnych lub żywieniowych), w tym celu konieczne jest zebranie wywiadu żywieniowo-zdrowtnego. Pomocne jest również wykonanie analizy składu ciała, żeby dowiedzieć się dokładnie jak wygląda jego skład.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, jak najbardziej. Zapraszam do gabinetu :) Pozdrawiam
Witam Serdecznie!
Tak, oczywiście jest to możliwe, jednak zachęcałbym Pana do zwiększenia masy mięśniowej. Prawidłowo skomponowana dieta oraz regularne ćwiczenia bardzo szybko spowodowałyby wzrost masy mięśniowej. Oczywiście szczegóły trzeba omówić osobiście. Musiałbym przeprowadzić analizę składu ciała, przeprowadzić z Panem szczegółowy wywiad zdrowotny oraz żywieniowy w celu doboru optymalnego schematu żywienia. Zapraszam na konsultację, prowadzę również wideokonsultacje.
Pozdrawiam,
Tomasz Kolipiński - Dietetyk
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Tak, jest to możliwe