Czy lekarz może odmowic leczenia ze względu na to ze pale papierosy (mam miazdzyce ) mam trudności p

2 odpowiedzi
Czy lekarz może odmowic leczenia ze względu na to ze pale papierosy (mam miazdzyce ) mam trudności przejść z pokoju do kuchni nie chciał mnie skierować naczyniowca tylko mam czekac na amputacje nogi
Witam, nie powinien odmówić leczenia, natomiast palenie papierosów jest jednym z głównych czynników ryzyka miażdżycy i znacznie pogarsza wyniki leczenia. Powinien skierować do chirurga naczyniowego, aby wykonać diagnostykę, dać leczenie (m.in. odstawić papierosy) i poprawić w miarę możliwości przepływ w tętnicach kończyn dolnych. Pozdrawiam Tomasz Ciąćka

Oczywiście lekarz ma prawo Pana nie leczyć jeśli nie stosuje się do Pan do jego zaleceń (rzucenie palenia), w takim wypadku następuje utrata zaufania. Lekarz niewiele może zrobić jeśli pacjent sam nie chce sobie pomóc.
Proszę także pamiętać, że zabiegi z chirurgii naczyniowej u palaczy dają dużo gorsze wyniki leczenia i często dochodzi do powikłań.
Pozdrawiam.