Czy ktoś z państwa miał styczność z kimś kto brał udział w psychoterapii psychodynamicznej i dzięki

2 odpowiedzi
Czy ktoś z państwa miał styczność z kimś kto brał udział w psychoterapii psychodynamicznej i dzięki niej wyzdrowiał? Ja prawdopodobnie będę na psychoterapii w tym nurcie i chętnie dowiedziałabym się o kimś, komu ta terapia pomogła, to na pewno podziałało by na mnie motywująco
Dzień dobry,
to pytanie trzeba zadać gdzie indziej. Tutaj odpowiadają specjaliści, psychoterapeuci i psychiatrzy, nie osoby korzystające z terapii. Może warto poszukać jakiejś grupy na FB i tam dopytać osoby, które są lub były w terapiach o ich wrażenia.
Pozdrawiam,
Emilia Szymanowicz

Psychoterapia psychodynamiczna jest skuteczną metodą leczenia większości zaburzeń psychicznych (m.in. nerwic, zaburzeń depresyjnych, lękowych i osobowości). Jej skuteczność została uznana i potwierdzona licznymi badaniami. Metoda ta w optymalnych warunkach może zapewniać trwałą zmianę samopoczucia i funkcjonowania pacjenta.
Jest to jednak terapia wymagająca współpracy, czasu i zaangażowania, dlatego zdarza się, że nie każdy proces kończy się sukcesem.
Pozdrawiam,
Urszula Obtułowicz